Menu

Recenzia a porovnanie Waterfall Double UL

96,4 % Celkové hodnotenie

Top pre 2 osoby v kategorii Turistické stany

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Zvládne aj náročnejšie podmienky

Zápory

  • Iba svetlý variant
  • Vyššia cena
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Aj keď stan Waterfall Double UL spadá do kategórie expedičných stanov, jeho cena sa stále drží na celkom prijateľnej úrovni. Hlavne z tohto dôvodu sme sa ho rozhodli zaradiť medzi turistické stany, ktorým môže dobre konkurovať. Hodí sa najmä na turistické výpravy, pri ktorých oceníte úsporu hmotnosti a miesta v batohu. S nepremokavosťou tropika 4 100 mm si vystačíte aj pri silnejšom daždi. Vo výbave nechýba moskytiéra (rovnako ako pri väčšine stanov).

vnútro stanu Waterfall Double UL

Stan môžete postaviť hneď tromi spôsobmi – môžete si teda vybrať, či preferujete lepšiu stabilitu, komfort alebo chcete ešte viac znížiť hmotnosť a nenosiť so sebou všetky časti stanu. Rozhodnúť sa môžete napríklad pre odľahčenú zostavu bez moskytiéry alebo pre extrémny variant so zdvojenou podlahou a kotviacimi povrazmi do náročnejších podmienok.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Waterfall

Počet vchodov

1

Materiál tyčí

Dural

Nepremokavosť tropika (mm)

4 100

Nepremokavosť podlahy (mm)

11 000

Dva plášte

Áno

Moskytiéra

Áno

Rozmery a hmotnosť

Asi najväčšia výhoda tohto stanu spočíva práve v jeho nízkej hmotnosti. Stan váži iba 1,45 kg. S dĺžkou 276 cm a šírkou 151 cm sa radí k malým stanom. Aj keď sa v ňom vyspia aj dvaja ľudia, ideálny bude pre jedného človeka, ktorý si v ňom môže užiť väčšie pohodlie a navyše si dovnútra schovať svoje veci. Na uloženie batožiny poslúži aj predsieň s rozmermi 60 cm x 130 cm.

Parameter Tento produkt
Počet osôb

2

Dĺžka (cm)

276

Šírka (cm)

151

Výška (cm)

102

Hmotnosť (kg)

1,45

Názory používateľov a expertov

Asi vás neprekvapí, že používatelia stanu chvália predovšetkým jeho nízku hmotnosť a skladnosť. Oceňujú aj možnosť rozdelenia a používania len určitých častí výbavy stanu. Užívatelia uvádzajú, že stan vydrží aj silnejší dážď a vietor a hodí sa najmä na pešie túry po horách. Na druhej strane priznávajú, že pri dvoch ľuďoch v stane už veľa miesta nezostáva.

Klady a zápory

Najmä pri peších túrach bude výhodou stanu Waterfall Double UL nízka hmotnosť. Pozitívum vidíme aj v silnej odolnosti voči dažďu a v použití kvalitných a odolných materiálov. Nevýhodou je obmedzený priestor – dvom ľuďom už môže byť v stane trochu tesno.

Naše hodnotenie a záver

Stan Waterfall Double UL odporúčame najmä pre jeho praktickosť – nízka hmotnosť ušetrí váš chrbát a odolný materiál sa postará o dlhú výdrž. Napriek tomu, že sa do stanu zmestia dvaja ľudia, nemajú okolo seba už veľa miesta nazvyš a znižuje sa tak trochu ich pohodlie. Niekomu nemusí vyhovovať ani sivá farba – svetlá farba ľahko prepustí slnečné lúče, čo môže byť výhoda ale naopak aj príťaž pre tých, ktorí ráno nestoja o prebudenie ranným slnkom. Cena stanu maximálne zodpovedá použitým materiálom a kvalite.

200 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Waterfall Double UL | Hodnotenie: 96,4 %
Eliška Srncová
Eliška sa v našej redakcii zaoberá výberom a hodnotením produktov už viac ako päť rokov. Odborné informácie čerpá z českých aj zahraničných zdrojov a vďaka vodáckym výletom a hudobným festivalom už si nejeden stan aj sama vyskúšala. Vďaka tomu vám poradí, či dať prednosť skladnosti alebo komfortu, či na aké materiály sa pri výbere stanu zamerať. Medzi jej "letné" témy patria aj elektrobicykle, mobilné vírivky alebo grily.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Waterfall Double UL

Waterfall Double UL

200 € Orientačná cena