Menu

Recenzia a porovnanie Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004

80,2 % Celkové hodnotenie

Populárny u užívateľov v kategorii Grily na drevené uhlie

Klady

  • Odpojovací popolník
  • Teplomer vo veku
  • Veľká grilovacia plocha

Zápory

  • Vyššia cena
  • Chýba odkladacia plocha
300 € Orientačná cena

Základné parametre

Gril Master-Touch GBS E-5750 14701004 má na svedomí značka Weber, ktorá patrí k najstarším výrobcom grilov vôbec. Grilovacia plocha o veľkosti 2 342 cm2 sľubuje dostatok priestoru aj pre početnejšiu spoločnosť. Gril je klasicky vybavený roštom, ten je v tomto prípade vyrobený z nerezovej ocele, ako je pri kvalitnejších modeloch obvyklé. Rovnako ako všetky lepšie grily na drevené uhlie, aj tento je vybavený poklopom, ktorý zaisťuje lepšiu termoreguláciu.

Rozmery grilu nájdete v tabuľke, nejde o nijako zvlášť rozmerný model, napriek tomu je ale dobré skontrolovať, či máte dostatok miesta na jeho uskladnenie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Weber

Grilovacia plocha (cm2)

2 342

Typ grilovacej plochy

Rošt

Povrch grilovacej plochy

Nerez

Poklop

Áno

Výška (cm)

107

Šírka (cm)

72

Hĺbka (cm)

65

Vybavenie a funkcie

Vo veku grilu Weber nájdete teplomer, vďaka ktorému dokážete lepšie kontrolovať teplotu pri grilovaní. Pri drahších modeloch sa s ním stretnete veľmi často, nie je ale úplnou samozrejmosťou. Ešte špecifickejším prvkom je potom odnímateľný popolník, ktorý často nemajú ani nákladnejšie grily. Vďaka nemu nebudete pri vynášaní popola musieť vyberať rošty alebo sa v grile nejako zložito prehrabávať, popolník len odpojíte od spodnej časti grilu a vysypete.

Na rozdiel od niektorých drahších modelov nemá tento gril napríklad časovač, piezo zapaľovanie alebo zásobník na uhlie, to všetko je ale na trhu s grilmi skôr luxus, rozhodne nejde o štandardnú výbavu. Gril Weber ale bohužiaľ postráda aj odkladaciu plochu, ktorá už tak neobvyklá nie je a pomerne často na ňu narazíte aj u lacnejších produktov.

Parameter Tento produkt
Teplomer

Áno

Časovač

Nie

Piezo zapaľovanie

Nie

Odkladacia plocha

Nie

Zásobník na uhlie

Nie

Odnímateľný popolník

Áno

Hodnotenie užívateľov a odborníkov

Užívatelia sú s grilom Master-Touch GBS E-5750 14701004 všeobecne spokojní, zastáva povesť Weber slušne, je spoľahlivý a poteší rôznymi vychytávkami. Niektorým používateľom ale moc nevyhovuje cena produktu, ktorá nie je práve nízka, podľa iných je aj pomerne ťažký, čo môže sťažovať manipuláciu. Užívateľské recenzie nájdete aj na stránkach Heureka.sk.

Klady a zápory

Výhodou grilu Master-Touch je rozmerná grilovacia plocha, kvalitné spracovanie a niektoré zaujímavé prvky výbavy, ako je odnímateľný popolník alebo teplomer vo veku. Trochu sklamaním je pre nás absencia odkladacej plochy, niektorým používateľom nevyhovuje vyššia cena modelu.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ túžite po väčšej miere technologických vychytávok, za zváženie rozhodne stojí gril Weber Performer Deluxe GBS. Ten má oproti modelu Master-Touch mierne väčšiu grilovaciu plochu, ale hlavne ponúkne odkladací priestor, zásobník na uhlie, časovač a piezo zapaľovanie. Bohužiaľ je ale aj zhruba dvojnásobne drahší.

Naopak priestor na šetrenie vám ponúka model Fieldmann FZG 1009. Kvôli menšej grilovacej ploche sa síce budete musieť trochu uskromniť a neponúkne vám ani teplomer, nieto ešte pokročilejšiu výbavu, oproti grilu Master-Touch je ale extrémne lacný a má dokonca odkladaciu plochu, ktorú tento gril nemá.

Záver

Gril Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004 poteší vysokou kvalitou, ako je u tejto značky obvyklé, a zaujme niektorými prvkami výbavy, ako je odnímateľný popolník alebo teplomer. Jeho grilovacia plocha je s veľkosťou presahujúcou 2 000 cm2 dostačujúca aj pre početnejšiu spoločnosť a rošt je vyrobený z odolného nerezu. Ako hlavnú slabinu tohto modelu vnímame chýbajúcu odkladaciu plochu, ktorú často nájdete aj pri lacnejších modeloch. Jeho obstarávacia cena navyše nie je vyložene nízka.

Ak nemáte na gril až také vysoké nároky a ocenili by ste dostupnejší variant, pozrite sa na recenziu modelu Fieldmann FZG 1009.

300 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004 | Hodnotenie: 80,2 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa venuje porovnávaniu produktov v našej redakcii už niekoľko rokov a zároveň je nadšenou kuchárkou. Jednotlivé typy grilov má starostlivo naštudované, a teda je schopná zrozumiteľne vysvetliť ich špecifiká a odporučiť vhodný typ podľa individuálnych požiadaviek užívateľa. Okrem grilov sa tiež venuje porovnávaniu kuchynských spotrebičov, ako sú varné dosky, plynové sporáky či Remosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004

Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004

300 € Orientačná cena