Menu

Recenzia a porovnanie Weber Performer Deluxe GBS

96,3 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Grily na drevené uhlie

Klady

  • Odkladacia plocha
  • Odnímateľný popolník
  • Piezo zapaľovanie
  • Časovač

Zápory

  • Vysoká cena
  • Podľa niektorých užívateľov nedostatočný návod
700 € Orientačná cena

Základné parametre

Ako už názov napovedá, model Weber Performer Deluxe GBS patrí medzi grily na drevené uhlie k skutočnej špičke. Grilovacia plocha 2 552 cm2 ponúkne dostatok priestoru na prípravu jedla aj pre početnejšiu skupinu, rošt je vyrobený z kvalitnej nerezovej ocele a medzi konkurenciou vyniká odnímateľnou časťou. Tú je možné vymeniť napríklad za pizza kameň alebo panvicu wok, s týmto grilom tak získate skutočne multifunkčné zariadenie. V tabuľke nájdete aj rozmery grilu, pred zakúpením je dobré si skontrolovať, či budete mať dostatok miesta na jeho uskladnenie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Weber

Grilovacia plocha (cm2)

2 552

Typ grilovacej plochy

Rošt

Povrch grilovacej plochy

Nerez

Poklop

Áno

Výška (cm)

110,5

Šírka (cm)

121,9

Hĺbka (cm)

76,2

Hmotnosť (kg)

45,8

Vybavenie a funkcie

Nepostrádateľným prvkom je pochopiteľne veko, to je v tomto prípade doplnené teplomerom, takže budete mať lepší prehľad o teplote grilovania. Pri griloch na drevené uhlie nie je teplomer práve neobvyklý, niektoré lacnejšie varianty ho ale nemajú. Čo naopak veľmi neobvyklé je, je elektronický časovač. S tým sa väčšinou stretnete len pri niektorých drahších elektrických griloch, pri modeli na drevené uhlie je naozaj raritou. Veľmi pokročilým prvkom je aj piezo zapaľovanie, teda možnosť zapálenia uhlíkov pomocou plynu a elektriny, vďaka čomu bude zapaľovanie grilu výrazne jednoduchšie a efektívnejšie.

Rovnako ako všetky grily na drevené uhlie, ani tento model značky Weber nemá klasickú odkvapkávaciu misku, nájdete u neho ale odnímateľný popolník, vďaka ktorému sa môžete ľahko a rýchlo zbaviť nahromadeného popola bez toho, aby bolo potrebné nejakým spôsobom rozkladať gril. Pri lacnejších modeloch budete musieť popol vyberať vrchom, po vybratí roštov. Výhodou je tiež odkladacia plocha, ktorá už je pri väčších griloch pomerne obvyklá. Navyše má tento model zásobník na uhlie, ktorý pri väčšom grile rozhodne oceníte (a v nižších cenových triedach sa s ním pravdepodobne len tak nestretnete).

Parameter Tento produkt
Teplomer

Áno

Časovač

Áno

Piezo zapaľovanie

Áno

Odkladacia plocha

Áno

Zásobník na uhlie

Áno

Odnímateľný popolník

Áno

Hodnotenie užívateľov a odborníkov

Užívateľských recenzií sa ku grilu Weber nezišlo veľa, všetky sú ale pozitívne. Gril je podľa hodnotenia užívateľov stabilný, kvalitný a spoľahlivý, medzi jeho pozitíva patrí plynové zapaľovanie a možnosť dokúpenia ďalších zaujímavých doplnkov na prípravu rôznych pokrmov. Podľa niektorých používateľov je návod na zostavenie grilu nedostačujúci, iní ale jeho montáž označujú za jednoduchú. Ďalšie hodnotenie užívateľov nájdete na portáli Heureka.sk.

Klady a zápory

Ako jediné zásadné negatívum grilu Weber môžeme spomenúť snáď len cenu. Inak ide o luxusný model so zaujímavými vychytávkami, ako je plynové zapaľovanie, časovač, zásobník na uhlie alebo odnímateľný popolník. Pozitívom je aj rozmerná grilovacia plocha a celkovo pevné prevedenie.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte gril na drevené uhlie, ale nechcete do neho investovať žiadne extrémne čiastky, možno pre vás bude lepším variantom cenovo dostupnejší model Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004. Ten pochádza z dielne rovnakého výrobcu a s grilom Performer Deluxe GBS ho tak spája kvalita prevedenia či odnímateľný popolník. Ani jeho grilovacia plocha nie je až tak výrazne menšia. Nemá ale odkladaciu plochu, časovač či elektronické zapaľovanie.

Na úplne opačnom konci cenového spektra potom nájdete gril Fieldmann FZG 1009. V porovnaní s grilom Weber ide o naozaj základný model, má takmer polovičnú grilovaciu plochu a z výbavy ponúka iba poklop a odkladaciu plochu. Zoženiete ho ale za zlomok ceny grilu Weber, pre nenáročných užívateľov tak pravdepodobne pôjde o lepšiu voľbu.

Záver

Ak patríte k náročným užívateľom a hľadáte len to najlepšie, môžeme vám gril Weber Performer Deluxe GBS smelo odporučiť. Nielenže ide o pomerne rozmerný model, ktorý obslúži aj väčšiu skupinu ľudí, poteší robustným prevedením s kvalitným oceľovým roštom a naozaj netypickou výbavou. Okrem klasického poklopu či odkladacej plochy sa totiž dočkáte aj odnímateľného popolníka, zásobníka na uhlie alebo piezo zapaľovania.

Nevýhodou je ale pomerne vysoká cena, ak túžite po cenovo dostupnejšom modeli značky Weber, pozrite sa na recenziu grilu Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004.

700 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Weber Performer Deluxe GBS | Hodnotenie: 96,3 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa venuje porovnávaniu produktov v našej redakcii už niekoľko rokov a zároveň je nadšenou kuchárkou. Jednotlivé typy grilov má starostlivo naštudované, a teda je schopná zrozumiteľne vysvetliť ich špecifiká a odporučiť vhodný typ podľa individuálnych požiadaviek užívateľa. Okrem grilov sa tiež venuje porovnávaniu kuchynských spotrebičov, ako sú varné dosky, plynové sporáky či Remosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Weber Performer Deluxe GBS

Weber Performer Deluxe GBS

700 € Orientačná cena