Menu

Westmark Frecher Fritz mlynček na mäso – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Ručné mlynčeky

Klady

  • Nadstavec na sladké pečivo v cene
  • Priehľadná mlecia komora
  • Jednoduchá manipulácia
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Plastový slimák
  • Nemá spätný chod
  • Vyššia cena
65 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Mlynček na mäso Westmar Frecher Fritz sa radí medzi ručné multifunkčné modely, ktorými nameliete nielen mäso, ale vyrobíte aj pečivo. Súčasťou balenia sú totiž tri nadstavce na sušienky. Nemusíte si teda nič dokupovať a podľa recenzií model pracuje s cestom bezproblémovo. Mlynček je vyrobený z odolného plastu a mlecí mechanizmus z nerezu. Dá sa tak predpokladať o niečo kratšia životnosť oproti liatinovým mlynčekom.

Podľa užívateľov s mlynčekom dobre rozdrvíte všetky druhy mäsa, varený cícer na falafel alebo bylinky na pesto. Pár recenzií je ale veľmi kritických. Podľa nich zariadenie mäso nemelie alebo v ňom zostávajú plastové kúsky a pokrm je tak znehodnotený. Mlynčeku tiež chýba spätný chod, uviaznuté suroviny sa teda budú horšie vyslobodzovať. Pomerne pozitívne je hodnotená priľnavá podložka – mlynček sa pri spracovaní surovín nehýbe, čo určite uľahčuje prácu.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Mlynček získava od užívateľov kladné hodnotenia. Oceňujú jeho kompaktnosť a ľahké čistenie. Model je čiastočne priehľadný, čo uľahčí prípadné vyťahovanie uviaznutého mäsa a umývania. Prevažne dobré hodnotenia získava za mletie skôr menšieho množstva mäsa. Hodí sa tak najmä pre malé rodiny. Nájdu sa ale aj užívatelia, ktorí nie sú s mletím spokojní – podľa nich si mlynček s mäsom neporadí. Užívatelia všeobecne vyzdvihujú spracovanie cesta, mlynček údajne vyrobí krásne sušienky a ľudia ich nemusia striekať ručne na plech.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavným kladom je jednoduchá obsluha a kompaktnosť mlynčeka. Je čiastočne priehľadný a skoro všetky časti sa môžu umývať v umývačke. To zásadne uľahčuje čistenie. Dobré recenzie získava aj za výrobu sladkého pečiva. Podľa užívateľov si stroj poradí s cestom a ušetrí čas pri tvorbe cukroviniek zdobiacim vreckom. Samotné mletie mäsa či strukovín je hodnotené prevažne kladne. Pár recenzií (doložených fotkami) je ale dosť znepokojujúcich, podľa nich sa totiž do potravín uvoľňujú kúsky plastov.

Porovnanie s alternatívami

Alternatívou k modelu Westmark Frecher Fritz môže byť mlynček na mäso od firmy Porkert. Jedná sa o liatinové zariadenie, vrátane mlecieho mechanizmu. Mlynček vám zrejme vydrží mnoho rokov. Nevýhodou môže byť, že napriek vyššej cene nie je súčasťou balenia žiadne príslušenstvo. Môžete si ale dokúpiť napríklad nadstavec na sladké pečivo. Mlynček tým získa funkciu navyše v podobe výrobníka sušienok. Model zbiera fantastické recenzie za mletie mäsa. Za minútu dokáže spracovať pol kila surovín, čo stačí na rodinné varenie.

Záverečné zhrnutie

Mlynček Westmar Frecher Fritz odporúčame všetkým kupujúcim, ktorí chcú dobrú kvalitu za primeranú cenu. Mlynček sa hodí na mletie mäsa aj výrobu sušienok. Súčasťou sady je okrem dvoch dierovaných kotúčov aj nadstavec na pečivo. Model je vyrobený z plastu a nerezu. Životnosť bude zrejme kratšia, pretože plast môže časom prasknúť. Samotné mletie mäsa je hodnotené prevažne kladne, no objavujú sa aj hlasy, ktoré hovoria skôr o trhaní mäsa ako o mletí. To môže byť pre náročných užívateľov nedostatočné.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Westmark

Materiál konštrukcie

Plast

Materiál mlecieho mechanizmu

Nerez

Vhodný na drvenie zeleniny a pečiva

Áno

Vtláčadlo

Áno

Nadstavec na sladké pečivo

Áno

Nadstavec na plnenie údenín

Nie

Veľkosť dierovaných doštičiek (mm)

4; 8

Hmotnosť (kg)

0,89

Funkcia samoostrenia

Nie

Skrutkovanie k stolu

Nie

Vhodné do umývačky

Áno (okrem kovových častí)

Príkon (W)

Nerelevantné

65 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Westmark Frecher Fritz mlynček na mäso | Hodnotenie: Veľmi dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá chce vždy vedieť viac. Jej zvedavosť ju vedie do rôznych kútov internetu, aby získala potrebné fakty. Vďaka ucelenému prehľadu môže čitateľa upozorniť, na čo si dať pri výbere produktu pozor. Oblasť mlynčekov na mäso a ďalších kuchynských spotrebičov dobre pozná. Časť jej rodiny sa živí prípravou burgerov a ďalších pochutín, dokáže teda poradiť, na čo sa pri výbere mlynčeka zamerať, aby sa stal vaším najlepším pomocníkom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Westmark Frecher Fritz mlynček na mäso

Westmark Frecher Fritz mlynček na mäso

65 € Orientačná cena