Menu

Recenzia a porovnanie Whirlpool MCP 349 BL

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najviac funkcií v kategorii Multifunkčné mikrovlnky

Klady

  • Funkcia parného varenia
  • Kvalitné spracovanie
  • Jednoduchá údržba dotykového panelu

Zápory

  • Vyššia cena
  • V rámci kategórie malý priemer taniera
  • Nižší mikrovlnný výkon
240 € Orientačná cena

Základné parametre

Medzi multifunkčnými mikrovlnkami je model firmy Whirlpool s označením MCP 349 BL jedným z najlepších, pokiaľ sa zameriame na pomer ceny a výkonu. Jedná sa, rovnako ako v celom našom výbere, o voľne stojacu mikrovlnnú rúru. Má objem 25 l, čo nie je zlá hodnota ani pre početnejšiu rodinu. Bohužiaľ sa do nej ale zmestí otočný tanier s priemerom iba 28 cm – to nie je v kategórii väčších multifunkčných mikrovlniek žiadny zázrak, hlavne s prihliadnutím na fakt, že má model okolo pol metra na šírku aj do hĺbky. Výška prístroja je štandardných 30,1 cm, vnútorné rozmery sú potom 33,6 x 22,2 x 33,1 cm.

Váha cez sedemnásť kilogramov určite nie je úplne vhodná na časté prenášanie, na čo by ste mali myslieť. Mikrovlnka má pomerne dobrú účinnosť, ktorú vyčítame z maximálnych hodnôt deklarovaného výkonu a príkonu. Mikrovlnný výkon 800 W je ale medzi multifunkčnými strojmi skôr menší. Konštruktéri tohto produktu stavili na moderný čierny dizajn a dotykové ovládanie bez otočných ovládačov.

 

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Whirlpool

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Objem (l)

25

Priemer taniera (cm)

28

Otváranie dvierok

Na stranu (doľava)

Mikrovlnný výkon (W)

800

Maximálny výkon (W)

1 700

Príkon (W)

1 900

Ovládanie

Dotykové

Šírka (cm)

52

Výška (cm)

30,1

Hĺbka (cm)

49,4

Hmotnosť (kg)

17,5

Farba

Čierna

Vybavenie a funkcie

Z pohľadu funkcií nemáme mikrovlnke Whirlpool MCP 349 BL čo vytknúť. Z nami sledovaných funkcií ponúkne ako jedna z mála aj parné varenie. Okrem toho tu nájdeme spoločne s klasickým ohrevom jedla a rozmrazovacím programom aj štandardnú výbavu multifunkčných rúr, a to gril, crisp a horúci vzduch. Po ukončení nastaveného programu vás výrobok samozrejme upozorní zvukovým signálom, nechýba ani detská poistka a displej s hodinami a informáciami o príprave.

Parameter Tento produkt
Gril

Áno

Crisp

Áno

Rozmrazovanie

Áno

Teplovzduch

Áno

Parné varenie

Áno

Displej

Áno

Hodiny

Áno

Detský zámok

Áno

Zvuková signalizácia

Áno

Záver

Prednosťou mikrovlnnej rúry Whirlpool MCP 349 BL je to, že dokáže jedlo pripraviť prakticky na akýkoľvek spôsob, ktorý by ste od podobného prístroja mohli požadovať. Medzi funkciami nájdete okrem grilu, horúceho vzduchu a funkcie crisp aj menej časté parné varenie. Na paneli nečakajte žiadny otočný ovládač, tento model vsádza na dotykové ovládanie. Za nevýhodu môžeme považovať slabší mikrovlnný výkon a pomerne veľké vonkajšie rozmery vzhľadom na malý objem. Do šírky aj hĺbky totiž meria okolo pol metra a v podobných dimenziách sa pohybujú aj prístroje s výrazne väčším objemom. Do rúry sa tak zmestí otočný tanier s priemerom iba 28 cm.

240 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Whirlpool MCP 349 BL | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov do domácnosti. Zamerala sa aj na mikrovlnné rúry a vďaka tomu, že si v tejto oblasti udržiava neustály prehľad, dokáže porovnať hodnoty s priemerom i aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem mikrovlniek má Iva na starosť aj témy z oblasti športu a starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Whirlpool MCP 349 BL

Whirlpool MCP 349 BL

240 € Orientačná cena