Menu

Recenzia a test Whirlpool MWF 420 BL

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Monofunkčné mikrovlnky

Klady

  • Väčší vnútorný priestor
  • Tichá prevádzka
  • Viac spôsobov ovládania
  • Kvalitné spracovanie

Zápory

  • Vyššia cena
  • Veľké rozmery
  • Vyššia hmotnosť
  • Nemá otočný tanier
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Naozaj výkonný kúsok medzi monofunkčnými voľne stojacimi mikrovlnkami – to je model MWF 420 BL od firmy Whirlpool. Zaujímavosťou je, že táto mikrovlnka nemá otočný tanier. Z definície monofunkčných mikrovlniek vyplýva, že sa jedná o produkt vhodný na rýchly ohrev pokrmov, pokročilé funkcie mu totiž chýbajú.

Hodnotenie základných parametrov

Objem mikrovlnky je 25 l, táto už aj tak pomerne veľká hodnota v rámci kategórie je navyše umocnená tým, že vám žiadny priestor nezaberie otočný tanier – rúra totiž žiadny nevyužíva. Výrobca deklaruje mikrovlnný výkon okolo 800 W, pri pomerne nízkom príkone 1100 W. To jednoducho znamená, že ide o energeticky veľmi účinný produkt. Konkurenčné modely s rovnakým výkonom spravidla spotrebujú viac elektrickej energie.

Pri tejto mikrovlnke v modernom čiernom prevedení sa dočkáte troch spôsobov ovládania – manuálne s tlačidlami, dotykové a navyše je tu aj otočný ovládač. Pri výbere umiestnenia v kuchyni ale počítajte s pomerne veľkými rozmermi. Šírka je takmer pol metra, výška 32,3 cm a hĺbka 42,6 cm, čo sú údaje porovnateľné s pokročilejšími multifunkčnými modelmi.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Whirlpool

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Objem (l)

25

Otváranie dvierok

Na stranu (doľava)

Mikrovlnný výkon (W)

800

Príkon (W)

1 100

Ovládanie

Manuálne tlačidlá, dotykové, otočný ovládač

Šírka (cm)

49

Výška (cm)

32,3

Hĺbka (cm)

42,6

Hmotnosť (kg)

15

Farba

Čierna

Vybavenie a funkcie

Ako už je napísané v úvode recenzie, model Whirlpool MWF 420 BL spadá do kategórie monofunkčných mikrovlnných rúr, preto môžete počítať iba s rozmrazovaním a klasickým ohrevom potravín. Na druhú stranu mu ale nechýba displej s hodinami, zámok na ochranu pred zvedavými deťmi ani zvuková signalizácia oznamujúca koniec prípravy pokrmu. Ide o pomerne časté funkcie, ale nie vždy sú k dispozícii.

Parameter Tento produkt
Gril

Nie

Crisp

Nie

Rozmrazovanie

Áno

Teplovzduch

Nie

Parné varenie

Nie

Displej

Áno

Hodiny

Áno

Detský zámok

Áno

Zvuková signalizácia

Áno

Hodnotenie používateľov a odborníkov

Užívatelia, ktorí si túto mikrovlnku kúpili, oceňujú jej moderný dizajn, veľmi dobrý výkon a taktiež jednoduchosť ovládania. Vadí im však trochu vyššia cena (v kategórii monofunkčných modelov). Za pohodlný považujú aj systém bez otočného taniera, ktorý ponúka väčší priestor vo vnútri mikrovlnky.

Táto mikrovlnka žne dobré hodnotenia aj v odborných testoch. Dtest ju medzi konkurenciou zaradil veľmi vysoko a s dobrým hodnotením. Za najväčšiu výhodu označil prívetivé ovládanie a pozitívna je aj nízka hlučnosť. Naopak, zlé hodnotenie tento model dostal kvôli horšej energetickej účinnosti.

Hlavné klady a zápory

Za najväčšiu výhodu monofunkčnej mikrovlnnej rúry Whirlpool MWF 420 BL považujeme zaujímavý systém bez taniera, vďaka čomu sa zväčšuje vnútorný priestor na ohrev jedla. Dobre je hodnotené aj ovládanie, kvalita spracovania modelu a tiež nízka hlučnosť. Naopak, záujemcov pravdepodobne nepoteší fakt, že na kúpu tejto mikrovlnky budú musieť siahnuť hlbšie do peňaženky, pretože sa jedná o trochu drahší model. V kuchyni navyše zaberie o niečo viac priestoru a je ťažší, čo by vás ale nemalo nijako obmedzovať, keď už spotrebiču nájdete jeho stále miesto.

Záver

Ak hľadáte veľmi kvalitný prístroj z kategórie základných monofunkčných mikrovlniek, Whirlpool MWF 420 BL vám môžeme odporučiť. Ide o model bez otočného taniera, čo rozširuje 25 l úžitkový priestor. Táto mikrovlnka disponuje dobrou energetickou účinnosťou, pri príkone 1100 W dokáže vyprodukovať mikrovlnný výkon 800 W. Ak ste fanúšikmi čierneho dizajnu a hodí sa vám do domácnosti, určite neváhajte. Dajte si ale pozor na veľkosť prístroja, rozmery sú totiž v rámci danej kategórie nadštandardné. Pri monofunkčných mikrovlnkách sa dá využiť iba ohrev jedla a rozmrazovanie, mikrovlnka Whirlpool navyše ponúka ešte funkciu detského zámku, zvukový signál a nechýba ani displej s hodinami.

200 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Whirlpool MWF 420 BL | Hodnotenie: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov do domácnosti. Zamerala sa aj na mikrovlnné rúry a vďaka tomu, že si v tejto oblasti udržiava neustály prehľad, dokáže porovnať hodnoty s priemerom i aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem mikrovlniek má Iva na starosť aj témy z oblasti športu a starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Whirlpool MWF 420 BL

Whirlpool MWF 420 BL

200 € Orientačná cena