Menu

Recenzia a test Whirlpool WHVP 63 LT W

87,0 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Komínové digestory

Klady

  • Zaujímavý dizajn
  • Vysoký výkon sania
  • Energetická trieda B

Zápory

  • Horšia účinnosť filtrácie tukov
  • Vyššia hlučnosť 67 dB
300 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Digestor Whirlpool WHVP 63 LT W v prvom rade zaujme svojím dizajnovým prevedením – svetlý sklenený panel rozhodne nie je pri digestoroch bežný. Silnou stránkou je aj vysoký výkon 713 m3/h, vďaka ktorému ho môžeme odporučiť aj do väčších kuchýň (do objemu cca 70 m3). Slabším aspektom je naopak hlučnosť, 67 dB patrilo v čase písania recenzie (august 2022) k vyšším hodnotám v našom porovnaní. Energeticky nejde o úplne najúspornejší model, trieda B je ale stále pomerne dobrá.

Čo sa týka účinnosti, digestor sa štandardne zaradil do najlepšej triedy účinnosti osvetlenia A. S účinnosťou prúdenia vzduchu skončil v triede B, čo je v porovnaní s konkurenciou stále dobrý výsledok. Najslabším článkom je teda filtrácia tukov, s ktorou sa zaradil do triedy E. Napriek tomu, že ide o kombinovaný model a je teda schopný odťahu aj recirkulácie, kvôli horšej filtrácii tukov by sme ho odporučili skôr ako odťahový variant.

Parameter Tento produkt
Odvádzanie pár

Kombinované

Výkon (m3/hod)

713

Hlučnosť (dB)

67

Trieda účinnosti prúdenia vzduchu

B

Trieda účinnosti filtrácie tukov

E

Trieda účinnosti osvetlenia

A

Energetická trieda

B

Ročná spotreba energie (kWh)

82

Ročné náklady na prevádzku v roku 2022 (€)

16

Ovládanie a rozmery

Ako už napovedá samotný dizajn digestoru Whirlpool, ide o moderný výrobok, pri ktorom by sme nečakali snáď ani nič iné ako dotykové ovládanie. Pri komínových digestoroch sa s týmto systémom stretnete častejšie, pri ostatných typoch prevláda tlačidlové ovládanie. V ďalších ohľadoch už je tento digestor úplne štandardný – ponúka výber z troch rýchlostí odťahu ako väčšina modelov v našom porovnaní a nemá diaľkové ovládanie ani displej, to však nie sú úplne bežné prvky výbavy.

Pri inštalácii je potrebné dodržať odstup 55 cm od elektrickej a 70 cm od plynovej dosky. Pred kúpou by ste si teda pre istotu mali premerať zvolené umiestnenie digestora, aby ste si boli istí, že bude možné dodržať stanovený odstup od varnej dosky. V tomto smere môžete niektoré konkurenčné modely umiestniť aj nižšie.

Parameter Tento produkt
Počet rýchlostí

3

Typ ovládania

Dotykové

Diaľkový ovládač

Nie

Displej

Nie

Minimálna výška nad plynovou doskou (cm)

70

Minimálna výška nad elektrickou doskou (cm)

55

Šírka (cm)

59,8

Hĺbka (cm)

32,6

Hmotnosť (kg)

12

Hlavné klady a zápory

Z výhod digestoru Whirlpool stojí za zdôraznenie predovšetkým vysoký výkon 713 m3/h. Pozitívom je aj zaujímavý dizajn spojený s moderným dotykovým ovládaním. Slabšou stránkou je pomerne vysoká hlučnosť 67 dB, rovnako ako nižšia efektivita pri filtrácii tukov.

Porovnanie s alternatívami

Alternatívu s podobným dizajnom predstavuje digestor AEG DVB5960HB. Ten je oproti modelu Whirlpool výrazne drahší, ponúka ale aj podstatne nižšiu hlučnosť, viac rýchlostí odťahu, efektívnejšie prúdenie vzduchu a displej. Na druhú stranu má o trochu nižší výkon a ešte slabšiu filtráciu tukov.

Cenovo dostupnejším variantom je digestor Gorenje WHC 623E14X. Ten už vsádza skôr na klasický dizajn bez použitia skla, dotykového ovládania alebo displeja. V porovnaní s modelom Whirlpool má výrazne nižší výkon a slabšiu účinnosť prúdenia vzduchu, no filtráciu tukov zvláda oveľa lepšie. Hlučnosť majú obe digestory na podobnej úrovni.

Naše hodnotenie a záver

Komínový digestor Whirlpool WHVP 63 LT W je zaujímavý predovšetkým svojím elegantným, moderným dizajnom, s ktorým sa spája aj dotykové ovládanie. Výhodou je aj jeho výkon odsávania, ktorým prekonáva aj niektoré drahšie modely. V oblasti efektivity už ale miestami zaostáva, najmä filtrácia tukov je v tomto prípade slabšia. Radí sa do energetickej triedy B a triedy účinnosti prúdenia vzduchu B – to síce nie sú zlé výsledky, mohli by ale byť ešte o niečo lepšie. Slabou stránkou tohto modelu je predovšetkým vysoká hlučnosť 67 dB.

Ak hľadáte výrazne tichší digestor, ktorý stále ponúkne pomerne luxusné dizajnové spracovanie a vysoký výkon, pozrite sa na recenziu modelu AEG DVB5960HB.

300 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Whirlpool WHVP 63 LT W | Hodnotenie: 87,0 %
Eliška Srncová
Eliška je služobne najstaršou redaktorkou v našom tíme a rôzne kuchynské spotrebiče má na starosti už dlhé roky. Vďaka tomu je dobre zorientovaná aj na trhu s digestormi a ľahko vám poradí, aký výkon či ďalšie vlastnosti voliť pre vašu kuchyňu. Okrem digestorov recenzuje aj rôzne typy sporákov, umývačky a iné väčšie spotrebiče.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Whirlpool WHVP 63 LT W

Whirlpool WHVP 63 LT W

300 € Orientačná cena