Menu

Whirlpool WL B1160 BF – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Štvorplatničkové indukčné varné dosky

Klady

  • Funkcia 6. zmysel
  • Oddelené ovládanie
  • Jednoduchá údržba

Zápory

  • Niekedy nereaguje ovládanie
  • Nemá časovač ECO
  • Bez funkcie Stop and Go
350 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Indukčná doska Whirlpool WL B1160 BF uľahčí varenie aj viacčlenným rodinám, a to vďaka štyrom platničkám aj radu funkcií zjednodušujúcich prípravu jedál. Príkon 7 200 W nepatrí k najvyšším, ale presahuje minimálnu hranicu 7 000 W a je teda dostačujúci. Táto indukčná doska nemá rám a jej predná časť má skosenú úpravu, takže je s pracovnou doskou lepšie zjednotená ako iné varné dosky.

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

7 200

Napätie (V)

220-240

Rám

Nie

Detská poistka

Áno

Indikátor zvyškového tepla

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Zlúčenie varných zón

Áno

Booster

Všetky varné zóny

Časovač

Áno

Časovač ECO

Nie

Stop and Go

Nie

Výška (cm)

5,4

Šírka (cm)

59

Hĺbka (cm)

51

Hmotnosť (kg)

9,7

Vybavenie a funkcie

Dosky Whirlpool vynikajú funkciou 6. zmysel, ktorá má v prípade indukčnej dosky Whirlpool WL B1160 BF štyri možnosti režimov. Vďaka tomu nemusíte pre dané činnosti hľadať ideálne nastavenie, režimy majú prednastavený výkon pre každú z týchto možností: rozpúšťanie, dusenie, uvedenie do varu alebo udržiavanie jedla v teple. Z pokročilých funkcií je vybavená aj zlúčením varných zón alebo Boosterom pre všetky varné zóny.

Z lepších funkcií ale tejto varnej doske chýba funkcia Stop and Go alebo časovač ECO, má len bežný časovač. Jej ovládanie je veľmi prehľadné, pretože každá varná zóna má svoju vlastnú ovládaciu stupnicu a nemusí sa medzi zónami prepínať. Ovládanie je ale vo forme dotykových „tlačidiel“, ktoré sa na rozdiel od slidera ovládajú pomalšie.

Hodnotenie používateľov

Užívatelia pri indukčnej doske Whirlpool WL B1160 BF najviac chvália širokú ponuku funkcií. Spokojní sú aj s dobrým pomerom ceny a kvality a jednoduchou údržbou. Výčitky smerujú hlavne k ovládaniu varnej dosky, niektorým užívateľom totiž občas nefunguje ovládanie a nezačne reagovať, ani keď plochu varnej dosky umyli. Iní však tento problém nespomínajú.

Hlavné klady a zápory

Medzi najväčšie klady indukčnej dosky Whirlpool WL B1160 BF patrí funkcia 6. zmysle ponúkajúca štyri režimy prípravy jedla. Dobre riešené je aj jej ovládanie, ktoré je pre každú varnú zónu osobitné. K hlavným záporom patrí to, že doske chýbajú niektoré pokročilé funkcie, ako časovač ECO alebo Stop and Go. Niektorí používatelia navyše majú skúsenosti s tým, že ovládanie niekedy zle reaguje.

Porovnanie s alternatívami

Ak by ste viac využili indukčnú varnú dosku s viacerými funkciami, ako je časovač ECO alebo funkcia Stop and Go, odporúčame Electrolux EIV634. Tá navyše umožňuje výber napätia pre zapojenie z hodnôt 220, 230, 240 alebo 400 V. Ak uprednostňujete hlavne nízku cenu, potom je dobrou voľbou Electrolux EHH 6240 ISK. Ponúka zlúčenie varných zón alebo Booster pre dve predné varné zóny, pokročilé funkcie pri nej ale nenájdete.

Záverečné zhrnutie

Indukčná doska Whirlpool WL B1160 BF je skvelou voľbou v prípade, ak hľadáte dobrý kompromis medzi cenou a kvalitou. Má slušný výkon aj funkciu 6. zmyslu s výberom niekoľkých režimov varenia. Chýbajú jej ale niektoré pokročilé funkcie, najmä časovač ECO alebo Stop and Go. Jej ovládanie je síce pohodlné vďaka rozdeleniu pre každú varnú zónu, ale niekedy môže zle reagovať.

Pokiaľ pri indukčnej varnej dosky požadujete čo najviac funkcií pri zachovaní pohodlného ovládania, môže byť vhodnou alternatívou Electrolux EIV634.

350 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Whirlpool WL B1160 BF | Hodnotenie: Veľmi dobré
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna si väčšinu jedál pripravuje sama, preto vie, aká dôležitá je spoľahlivá varná doska. Za dlhé roky varenia vyskúšala všetky typy varných dosiek. Z vlastnej skúsenosti preto dokáže oceniť výhody aj nevýhody indukčných dosiek, ako hlavné podklady spracovania tejto témy jej ale slúžia odborné zdroje a skúsenosti užívateľov s rôznymi značkami varných dosiek. Na našich stránkach vám poradí aj s výberom šľahačov mlieka alebo varičov vajec.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Whirlpool WL B1160 BF

Whirlpool WL B1160 BF

350 € Orientačná cena