Menu

Recenzia a test Winix L500

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Zvlhčovače vzduchu

Klady

  • Veľmi výkonný
  • Dezinfikuje vodu
  • Aromatické vankúšiky
  • Nočné náladové osvetlenie
  • Šikovné držadlo

Zápory

  • Vysoká investícia
  • Pomerne veľký
  • Bez aplikácie
150 € Orientačná cena

Základné informácie

Ultrazvukový zvlhčovač Winix L500 predstavuje veľmi výkonný stroj z vyššej strednej cenovej triedy. Svojím zvlhčovacím výkonom 400 ml/hod sa v čase písania tejto recenzie (marec 2023) radí medzi nadpriemer, zároveň ide aj o najvyššiu hodnotu v našom porovnaní. Z toho vyplýva, že sa bude hodiť na zvlhčovanie väčších miestností (s rozlohou do 50 m2). Objem nádoby 7,5 l a výdrž 120 hodín sú tiež nadštandardné.

S maximálnou úrovňou hluku 30 dB sa radí medzi najmenej hlučné modely na trhu. Pri nočnom režime je navyše ešte tichší, takže ak máte ľahký spánok, nemusíte sa báť, že by vás rušil. Z nadštandardných funkcií ponúka aromaterapiu, nočné náladové osvetlenie a dezinfekciu vody UV svetlom. Automatické vypnutie pri vyčerpaní vody v zásobníku je vcelku bežnou funkciou, ktorú nájdete aj pri lacnejších zvlhčovačoch.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Winix L500 je medzi zákazníkmi obľúbený najmä vďaka veľkej nádobke na vodu, možnosti otáčania hmlovej trysky, ľahkej údržbe a tichému chodu. Kladne sa vyjadrujú aj k ambientnému osvetleniu, časovaču a UV svetlu na dezinfikovanie vody. Avšak niektorým užívateľom sa aj napriek veľkému množstvu funkcií zdá cena prístroja príliš vysoká.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi silné stránky Winix L500 patrí nadpriemerná kapacita 7,5 l, výdrž 120 hodín a veľmi tichý chod. Navyše poteší pestrým spektrom funkcií a možnosťou regulácie smeru hmly. Okrem studenej pary môže produkovať aj teplú hmlu. Nechýba ani aromaterapia prostredníctvom vankúšikov napustených vôňou a upokojujúce nočné osvetlenie.

Pri takto prepracovanom modeli musíte pochopiteľne počítať s vyššou obstarávacou cenou. Ďalšiu nevýhodu predstavuje väčšia a ťažšia konštrukcia. Keď naplníte zvlhčovač vodou, bude vážiť prakticky 10 kg.

Porovnanie s alternatívami

Ak by sme mali k Winix L500 odporučiť o niečo lacnejšiu alternatívu, ktorá bude mať taktiež nadpriemerne veľkú nádobku na vodu a vysoký výkon, bol by ňou bezpochyby Airbi STAR. Ten pojme do nádržky až 6 l vody a so zvlhčovacím výkonom 350 ml/hod obstojí v miestnostiach s rozlohou do 45 m2. Ešte o niečo ekonomickejším riešením môže byť Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier, ktorý má zvlhčovací výkon solídnych 300 ml/hod.

Záverečné zhrnutie

Winix L500 predstavuje ideálny zvlhčovač do miestností s rozlohou do 50 m2. Používať ho môžete vďaka tichému chodu aj v noci. Hodí sa aj na umocnenie relaxácie, pretože sa dá využívať na aromaterapiu i svetelnú terapiu. Zaneprázdnených užívateľov môže potešiť aj tým, že do neho nemusia nalievať vodu príliš často. S nádobou na 7,5 l vody vydrží pracovať až 120 hodín.

Parameter Tento produkt
Zvlhčovací výkon (ml/hod)

400

Maximálna veľkosť miestnosti (m2)

50

Objem nádoby na vodu (l)

7,5

Doba prevádzky (hod)

120

Príkon (W)

90

Maximálna hlučnosť (dB)

30

Automatické vypnutie

Áno

Možnost arómaterapie

Áno

Ovládanie na diaľku

Nie

Hmotnosť (kg)

2,8

Výrobca

Winix

150 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Winix L500 | Hodnotenie: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa zaujíma o všetky produkty, ktoré súvisia so zdravím. Ich prieskumu sa venuje aj vo svojom voľnom čase a zároveň ťaží zo znalostí načerpaných počas zdravotníckeho štúdia. Zvlhčovače vzduchu nie sú výnimkou – dokáže vám preto poradiť, na čo sa pri výbere zamerať a čo naopak oželieť.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Winix L500

Winix L500

150 € Orientačná cena