Menu

Winix ZERO PRO – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Čističky vzduchu nad 200 €

Klady

  • Automatický režim
  • Ionizátor
  • Nízka hlučnosť

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnosť
  • Nemá diaľkové ovládanie
345 € Orientačná cena

Základné parametre

Čistička vzduchu Winix ZERO PRO je vďaka vysokému vzdušnému výkonu vhodná aj do rozľahlejších bytov a domov. Za hodinu zvládne prefiltrovať 470 m3 vzduchu, čo je dostatok na prevádzku na 120 metroch štvorcových. Výrobca udáva aj odporúčanú rozlohu miestnosti, v ktorej je alergik – a to 42 m2. Vzduch v domácnostiach alergikov by sa mal totiž prefiltrovať štyrikrát za hodinu. Hlučnosť patrí v porovnaní s ostatnými modelmi medzi tie nižšie, pri minimálnom výkone dosahuje úroveň 26,4 dB, pri maximálnom potom 56 dB, čo je zhruba stredná hodnota.

Protiprašná účinnosť sústavy filtrov je 99,97%. Vzduch prechádza cez predfilter, HEPA filter, potom špeciálny uhlíkový filter a antibakteriálny filter. Vďaka tomu sú zachytené pevné častice (chlpy, peľ, prach či vlasy) ale aj baktérie, spóry plesní, vírusy či zápach a formaldehyd. Vzduch vo vašej domácnosti bude teda naozaj nezávadný. Výhodou čističiek značky Winix je aj niekoľkonásobná certifikácia.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Winix

Typ filtrácie

HEPA + uhlíkový + antibakteriálna

Vzduchový výkon (m3/hod)

470

Protiprašná účinnosť (%)

99,97

Odporúčaný priestor (m^2)

120

Odporúčaný priestor pre alergikov (m^2)

42

Minimálna hlučnosť (dB)

26,4

Maximálna hlučnosť (dB)

56

Vybavenie, funkcie a rozmery

Pre používanie čističky sú bezpochyby dôležité funkcie, ktorými je prístroj vybavený. Čističke Winix chýba z nami sledovaných iba jedna časť výbavy – diaľkový ovládač. Prístroj sa ovláda klasicky pomocou tlačidiel. Je ale do veľkej miery automatizovaný. Vďaka senzoru kvality ovzdušia dokáže upraviť výkon a odfiltrovať tak škodliviny čo najrýchlejšie. Nastaviť výkon čističky môžete aj ručne, a to voľbou z 5 stupňov výkonu.

Ďalšou možnosťou je aj nočný režim, ktorý vypne svetelné diódy a prepne čističku do tichého režimu. Vďaka tomu môžete spať v bezpečne čistom vzduchu, ale zároveň vás nebude otravovať svetlo alebo nepríjemný hluk. Dobu prevádzky je možné určiť pomocou časovača na 1, 4, alebo 8 hodín. O nutnosti výmeny filtra vás bude informovať dióda, čo je veľmi obvyklá funkcia. Čističke nechýba ani ionizátor, ktorý dokáže zhlukovať častice prachu, ktoré sa potom ľahšie odfiltrujú. Negatívne ióny navyše pomáhajú k prirodzenému čisteniu vzduchu, tak ako v prírode.

Rozmery čističky nájdete v nasledujúcej tabuľke. Jedná sa o model, ktorý patrí skôr medzi tie väčšie. Tomu zodpovedá aj hmotnosť 8,5 kg, ktorá vás môže obmedzovať pri presúvaní čističky z miesta na miesto. Vzhľadom na veľký výkon to ale možno nebude príliš často potrebné. Vhodnejšie bude, ak čističke nájdete stále miesto.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Senzor kvality vzduchu

Áno

Signalizácia výmeny filtra

Áno

Automatický režim

Áno

Nočný režim

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Počet stupňov výkonu

5

Časovač

Áno

Diaľkové ovládanie

Nie

Spotreba (W)

90

Výška (cm)

60

Šírka (cm)

41,5

Hĺbka (cm)

24,5

Hmotnosť (kg)

8,5

Názory používateľov a ďalších expertov

Užívatelia sú s čističkou Winix veľmi spokojní. Pozitívne hodnotia čistiaci výkon aj dizajn. Pochvaľujú si aj spánkový režim, pri ktorom je čistička veľmi tichá. Nevýhodu vidia niektorí v nutnosti kupovať náhradné filtre iba v sade. Niektorým tiež vadí, že automatický režim funguje iba pri dobrom osvetlení miestnosti.

O kvalite prístroja svedčia aj pečate a certifikáty, ktoré jej boli udelené. Jednou z nich je Allergy UK, udeľovaná vedecky otestovaným produktom, ktoré preukázateľne odstraňujú alergény z prostredia.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou čističky vzduchu Winix je vysoký výkon, niekoľkonásobná filtrácia a tichá prevádzka. Oceňujeme aj automatický režim. Nevýhodou je ťažšia konštrukcia a tiež vyššia obstarávacia cena.

Záver

Winix ZERO PRO je čistička vzduchu do domácností s veľkými miestnosťami či bytom. Vďaka vysokému vzdušnému výkonu 470 m3 za hodinu je tento model vhodný do priestoru až 120 m2, v prípade domácností alergikov 42 m2. Výhodou je aj nízka hlučnosť, ktorá vás nebude pri prevádzke rušiť. Na používanie v noci je určený špeciálny nočný režim.

Počas dňa môžete nastavovať výkon ručne na jeden z 5 režimov, alebo sa spoľahnúť na senzory kvality a nechať čističku pracovať v automatickom režime, ktorý sa vždy prispôsobí aktuálnej situácii u vás doma. Výhodou je bohatá výbava, ktorá zahŕňa aj ionizátor. Ten spolu so sústavou filtrov (HEPA, uhlíkový a antibakteriálny) dokáže vyčistiť vzduch od 99,97% častíc, baktérií, vírusov, spór, pachov i prchavých látok. Nevýhodou môže byť pre niekoho pomerne vysoká hmotnosť a taktiež obstarávacia cena.

Ak hľadáte prístroj, ktorý pri obstaraní toľko nezaťaží vašu peňaženku, zvážte obstaranie čističky vzduchu Xiaomi Pro, ktorá má tiež veľký vzdušný výkon a je možné ju ovládať pomocou aplikácie v mobile.

345 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Winix ZERO PRO | Hodnotenie: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Winix ZERO PRO

Winix ZERO PRO

345 € Orientačná cena