Menu

Xiaomi Air Purifier Pro – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Čističky vzduchu nad 200 €

Klady

  • Automatický režim
  • Moderné funkcie
  • Ovládanie pomocou aplikácie
  • Vysoká konštrukcia

Zápory

  • Chýba ionizátor
  • Vyššia hlučnosť
200 € Orientačná cena

Základné parametre

Xiaomi Air Purifier Pro je čistička vzduchu vhodná pre všetkých milovníkov inteligentnej domácnosti. Je možné ju kompletne ovládať pomocou aplikácie Mi Home, a to prakticky odkiaľkoľvek. Jej filtračný systém je tvorený predfiltrom, ktorý zachytáva veľké nečistoty (vlasy, srsť), ďalej HEPA filtrom a uhlíkovým filtrom. Vďaka tomu zachytí nielen prach, roztoče, peľ a ďalšie alergény, ale aj zápach, smog a cigaretový dym. Obávať sa nemusíte ani baktérií, vírusov či plesní, ktoré taktiež filter zachytia. Jeho účinnosť je až 99,99 %. Vďaka veľkému vzduchovému výkonu 500 m3 za hodinu je tento model vhodný na čistenie vzduchu v miestnosti s plochou až 60 m2. Vďaka tomu ho môžete použiť aj v celých bytoch, či rozľahlých miestnostiach. Čo sa týka hlučnosti, musíme sa pozrieť zvlášť na hodnoty minimálnej a maximálnej hlasitosti. Najnižšia hlučnosť dosahuje 31 dB, čo je bežná hodnota. Vysokej hodnoty až 69 dB ale dosahuje pri maximálnom výkone.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Xiaomi

Typ filtrácie

HEPA + uhlíkový

Vzduchový výkon (m3/hod)

500

Protiprašná účinnosť (%)

99,99

Odporúčaný priestor (m^2)

60

Odporúčaný priestor pre alergikov (m^2)

46

Minimálna hlučnosť (dB)

31

Maximálna hlučnosť (dB)

69

Vybavenie, funkcie a rozmery

Jedinú funkciu, ktorú model značky Xiaomi postráda, je ionizátor. Všetky ostatné sledované funkcie vo výbave nájdete. Vďaka laserovému senzoru kvality vzduchu je možné automaticky regulovať výkon podľa aktuálnej potreby. Výkon je možné nastaviť aj manuálne. Na noc môžete využiť špeciálny režim, ktorý zachováva čo najnižšiu hlučnosť a svetelnosť diód. Stlmí sa tiež displej, ktorý za bežnej prevádzky ukazuje informácie o kvalite vzduchu, teplote a vlhkosti v miestnosti a aktuálne nastavenom režime. Všetky nastavenia sa vykonávajú diaľkovo prostredníctvom aplikácie. Tá vám tiež prináša informácie o aktuálnom stave ovzdušia v domácnosti. Ovládať je možné ako jednotlivé režimy, tak časovač. Aplikácia vás tiež upozorní na potrebu výmeny filtra.

Rozmerovo sa jedná o veľký model. Na výšku meria 73,5 cm, na šírku a do hĺbky 26 cm. Ide teda o pomerne veľký prístroj, ktorému budete musieť v domácnosti urobiť miesto. Výhodou je ale vydarené dizajnové vyhotovenie. Hmotnosť 9 kg však príliš nenahráva tomu, aby bola čistička pravidelne premiestňovaná z miestnosti do miestnosti. Najlepšie teda urobíte, keď pre čističku vyberiete stále miesto.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Nie

Senzor kvality vzduchu

Áno

Signalizácia výmeny filtra

Áno

Automatický režim

Áno

Nočný režim

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Časovač

Áno

Diaľkové ovládanie

Áno

Spotreba (W)

31

Výška (cm)

73,5

Šírka (cm)

26

Hĺbka (cm)

26

Hmotnosť (kg)

9

Záver

Xiaomi Air Purifier Pro je výkonná čistička vzduchu, ktorá dobre poslúži aj v menšom byte, či veľkej miestnosti. Vysoký vzdušný výkon umožňuje jej umiestnenie aj do priestoru okolo 60 m2. Vďaka HEPA filtru je vysoko účinná – až na 99,99%. Chýba jej iba UV lampa a ionizátor. Výhodou je senzor kvality ovzdušia, ktorý riadi automatický režim. Vďaka tomu čistička ide vždy na efektívny výkon. Veľmi príjemná je možnosť ovládania pomocou inteligentnej aplikácie, v ktorej je možné nastavovať rôzne režimy, časovač, ale aj sledovať kvalitu vzduchu, teplotu a vlhkosť. Nevýhodou môže byť vysoká hlučnosť pri vysokom výkone, pri nízkom je ale štandardná. Je pomerne veľká a ťažká, preto je vhodné ju umiestniť na jedno miesto a nepresúvať medzi miestnosťami.

Ak hľadáte takú čističku, ktorú budete môcť pohodlne používať vo viacerých miestnostiach, a obídete sa bez inteligentných funkcií, môžeme vám odporučiť model Concept CA1000 Perfect Air.

200 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Xiaomi Air Purifier Pro | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Xiaomi Air Purifier Pro

Xiaomi Air Purifier Pro

200 € Orientačná cena