Menu

Recenzia a test Xiaomi Mi Box S (2nd Generation)

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Multimediálne centrá

Klady

  • Podpora 4K Ultra HD
  • Plynulý obraz
  • Kvalitný zvuk
  • Ovládanie hlasom
  • Priaznivá cena

Zápory

  • Ovládač bez čísel
  • Ovládanie bez slovenčiny
  • Krátky HDMI kábel
60 € Orientačná cena

Xiaomi Mi Box S je dlhodobo obľúbené multimediálne centrum, ktoré sme napokon sami ocenili ako víťaza nášho porovnania. Aktuálne ho však už nahradil model druhej generácie, ktorý ešte vylepšuje niektoré jeho vlastnosti. Preto je teraz populárnejšie práve toto riešenie.

Základné charakteristiky

Xiaomi Mi Box S (2. generácia) zaisťuje kvalitný obraz v 4K Ultra HD rozlíšení. Na vizuálnom zážitku sa navyše podieľa aj Dolby Vision a HDR10+. Dané technológie majú kladný vplyv na jas, kontrast aj farby. S týmto multimediálnym centrom si však na svoje nepríde iba zrak. Technológia Dolby Atmos a DTS-HD totiž zaisťujú aj vysoko kvalitný audio zážitok pri sledovaní filmov. Budete si ich napokon môcť užiť so špičkovým priestorovým zvukom.

Dané zariadenie má tiež výkonný štvorjadrový procesor, ktorý je dnes štandardom. Spoločne s dostačujúcou pamäťou pritom zaisťuje plynulejší zážitok. Xiaomi Mi Box S druhej generácie je možné ovládať pomocou výkonného Bluetooth diaľkového ovládania, ale využiť je možné aj Google Assistant, ktorý umožňuje hlasové ovládanie. Funkcie ako Chromecast Built-in navyše uľahčujú premietanie obsahu z inteligentných zariadení do televízie.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Xiaomi Mi Box S druhej generácie je hneď od svojho vydania používateľmi hodnotené veľmi kladne. Kvitovaná je rýchlosť načítania, plynulý obraz bez najmenšieho zadrhávania, rovnako ako jeho kvalita. Veľmi dobre hodnotená je aj priaznivá cena, nenáročnosť zapojenia či jednoduché ovládanie. Výtky na druhú stranu mieria k ovládaču bez čísel, krátkemu HDMI káblu (dĺžka iba jeden meter) a tiež k skutočnosti, že hlasové ovládanie nepozná slovenčinu.

Parameter Tento produkt
Operačný systém

Google TV

Operačná pamäť (GB)

2

Kapacita pevného disku (GB)

8

Full HD

Áno

Podpora 4K

Áno

Podpora 8K

Nie

Wi-Fi

Áno

HDMI

Áno

Google Assistant

Áno

Amazon Alexa

Nie

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Multimediálne centrum Xiaomi Mi Box S (2nd Generation) zaujme kvalitou obrazu aj zvuku, ale aj plynulosťou bez zadrhávania, čo je u podobných zariadení zásadné. Poteší tiež rýchlosť načítania a od nákupu pochopiteľne neodradí ani priaznivá cena, pretože dané zariadenie rozhodne patrí k tým lacnejším. Za zápory možno považovať iba drobnejšie nedostatky, medzi ktoré patrí neznalosť slovenčiny hlasového ovládania. To však skutočne nie je nijako zásadné.

Porovnanie s alternatívami

Ako sme už spomenuli vyššie (a napovedá to aj sám názov), recenzovaný produkt je nástupcom zariadenia Xiaomi Mi Tv Box S, ktoré bolo (minimálne v slovenských obchodoch) dlhodobo najobľúbenejšie. Aktuálne už má však napr. nižšiu kvalitu obrazu („iba“ 4K) ako jeho nástupca, pričom cenovo je v podstate porovnateľné. Medzi ďalšie vysoko kvalitné multimediálne centrá za priaznivú cenu patria napr. Strong SRT 41, čo je prenosné minizariadenie.

Záverečné zhrnutie

Xiaomi Mi Box S (2. generácia) je plnohodnotným nástupcom svojho predchodcu, ktorý bol u slovenských užívateľov dlhodobo najobľúbenejší. Prináša pritom opäť vylepšenú kvalitu obrazu aj zvuku, pričom sa budete môcť spoľahnúť aj na plynulý obraz bez najmenšieho zadrhávania. Napriek tomu dané centrum zoženiete za veľmi dobrú cenu. Hoci sa nemôže rovnať niektorým (výrazne) drahším zariadeniam, aktuálne sa v tejto oblasti zrejme jedná o najlepšie možné riešenie.

60 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Xiaomi Mi Box S (2nd Generation) | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, ktorý sa písaním textov živí viac ako 13 rokov. Počas tohto času sa už venoval naozaj rozmanitým témam. Svoje skúsenosti zúročil aj pri porovnaní najlepších multimediálnych centier na súčasnom trhu. Rozhodol sa príliš nezohľadňovať prítomný hardvér, pretože mu nie každý záujemca o kúpu rozumie, ale skôr sa zameral na konkrétne vlastnosti. Peter sa navyše venuje aj príbuzným témam z oblasti elektroniky, ako sú napríklad set-top boxy DVB-T2.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Xiaomi Mi Box S (2nd Generation)

Xiaomi Mi Box S (2nd Generation)

60 € Orientačná cena