Menu

Recenzia a test Xiaomi Mi Electric Shaver S500

Dobré Celkové hodnotenie

v kategorii Frézkové holiace strojčeky

Klady

  • Nabíjanie cez USB-C
  • Slušná výdrž batérie
  • Rýchlonabíjanie

Zápory

  • Nemá ergonomický tvar
  • Nemá zastrihávač
  • Nedá sa použiť v sprche
35 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Xiaomi síce nepatrí medzi typických výrobcov holiacich strojčekov, portfólio výrobkov tejto značky sa však neustále rozširuje a nie je teda prekvapením, že sa pustila aj do tejto oblasti. Model Xiaomi Mi S500 zaujme nízkou cenou a dobrými základnými parametrami, nechýbajú mu však ani niektoré pokročilejšie funkcie. V základe sa jedná o frézkový strojček, takže by mal zvládnuť oholiť aj dlhšie fúzy či bradu. Ponúkne 3 holiace hlavice, rovnako ako drvivá väčšina ostatných strojčekov na trhu.

Funguje na dobíjací akumulátor, čo je dnes najbežnejší spôsob napájania holiacich strojčekov. Plné nabitie trvá 120 minút a výdrž batérie sa pohybuje okolo 60 minút – v rámci nášho porovnania to môžeme označiť za lepší priemer. Je ho možné použiť aj zapojený do elektrickej siete, čo nikdy nie je možné pri vodotesných modeloch. Ide o výhodu aj nevýhodu zároveň – nemusíte čakať na dobitie, ale nevezmete si ho so sebou do sprchy.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Xiaomi

Spôsob holenia

Suché/mokré

Napájanie

Akumulátor/sieťové

Doba nabíjania (min)

120

Výdrž batérie (min)

60

Počet holiacich hláv/planžiet

3

Spotreba energie (W/h)

3

Hmotnosť (g)

360

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Ako už napovedá spôsob napájania, strojček nie je vodotesný. Konkrétne sa síce chváli vodeodolnosťou IPX7, výrobca ho ale neodporúča brať so sebou do sprchy. Na druhú stranu ho ale môžete pokojne umyť pod vodou, čo výrazne uľahčí proces čistenia. V balení nájdete aj čistiacu kefku. V súčasnosti však existujú už aj strojčeky so špeciálnou samočistiacou stanicou, tie už sa ale pohybujú v oveľa vyššej cenovej kategórii.

Z klasických funkcií ponúkne cestovný zámok, ktorý sa hodí pri prevážaní. Cestovné puzdro v balení nenájdete, vďaka zámku a krytu ale nebude úplne nevyhnutné. Strojček sa dá nabíjať cez USB-C, takže so sebou na cesty nemusíte brať adaptér, stačí zabaliť samotný strojček.

Parameter Tento produkt
Vodotesnosť

Nie

Samočistiaca stanica

Nie

Čistiaca kefka v balení

Áno

Umývateľnosť vodou

Áno

Cestovný zámok

Áno

Zastrihávač

Nie

Rýchlonabíjanie

Áno

Cestovné puzdro v balení

Nie

Hodnotenie ostatných užívateľov

Keďže má značka Xiaomi na trhu s holiacimi strojčekmi iba niekoľkoročnú históriu, nestihli jej produkty nazbierať veľké množstvo hodnotení. Tie existujúce sú však prevažne kladné a zákazníci strojček chvália a tvrdia, že splnil ich očakávania. Medzi výhodami v recenziách uvádzajú pekný dizajn a nízku cenu a oceňujú aj nabíjanie cez USB-C. Na druhú stranu sa im nepáči, že v balení nedostali nabíjací adaptér. Všetky užívateľské recenzie nájdete na portáli Heureka.

Hlavné výhody a nevýhody

Medzi výhody elektrického holiaceho strojčeka Xiaomi Mi S500 patrí nízka cena a slušné základné parametre. Tým máme na mysli pomerne dlhú výdrž na jedno nabitie (60 minút), nízku spotrebu a štandardnú hmotnosť. Na strojčeku sa skrátka nízka cena nijako výrazne neodráža. Musíme však spomenúť absenciu zastrihávača, ktorým väčšina ostatných strojčekov disponuje. Jeho telo navyše nemá ergonomický tvar a žiadne protišmykové prvky, takže by sa niekomu mohol horšie držať.

Porovnanie s alternatívami

Holiaci strojček Xiaomi patrí do podobnej cenovej kategórie ako Philips Series 1000 S1231/41, ten má aj rovnaký počet hlavíc. Philips patrí medzi overené značky a na trhu má svoje čestné miesto, veľa používateľov naň nedá dopustiť. Máte tak väčšiu šancu, že v prípade poruchy zoženiete náhradné diely a oveľa ľahšie sa vám budú hľadať aj náhradné hlavice. Musíte sa ale zmieriť s o niečo nižšou výdržou batérie (40 minút) a prídete o funkciu rýchlonabíjania. Pri strojčekoch, ktoré je možné používať zapojené do siete, ju ale považujeme za trochu zbytočnú.

Záver

Elektrický holiaci strojček Xiaomi Mi S500 je zaujímavým produktom od nie príliš typického výrobcu holiacich strojčekov. Ponúka slušnú výdrž batérie, môžete ho umývať pod vodou a v základných parametroch nijako nezaostáva. Môžete ho použiť na suché aj mokré holenie, takže sa hodí aj pre mužov s citlivejšou pokožkou. Musíte sa však zmieriť s chýbajúcim zastrihávačom, nemá cestovné puzdro a nemôžete ho používať v sprche. Pokiaľ ale hľadáte cenovo dostupný strojček s minimalistickým dizajnom, potom by vám mohol vyhovovať.

Ak je pre vás vodotesnosť strojčeka dôležitá, potom odporúčame siahnuť po modeli Philips Series 5000 S5583/38, za ktorý si ale musíte trochu priplatiť.

35 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Xiaomi Mi Electric Shaver S500 | Hodnotenie: Dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá v hlbinách internetu rada pátra po zaujímavých produktoch. Dohľadáva si aj ďalšie fakty a recenzie, aby všetko mohla dať do súvislostí. Poskytne tak čitateľom ucelený prehľad. Holeniu sa na našich stránkach venuje aj v ďalších témach. Poradí, aké kroky by ľudia mali pred a po holení dodržiavať, aby pokožka trpela čo najmenej. Dokáže tiež povedať, ktoré strojčeky najlepšie oholia dohladka alebo naopak upravia aj niekoľkodňové strnisko.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Xiaomi Mi Electric Shaver S500

Xiaomi Mi Electric Shaver S500

35 € Orientačná cena