Menu

Recenzia a test Xiaomi Mi Mop 2 Ultra

84,0 % Celkové hodnotenie

Top 5 v kategorii Robotické vysávače

Jednotlivá hodnocení

 • 9,8/10
  Pohyb a vysávanie
 • 7,8/10
  Napájanie a výdrž
 • 5,5/10
  Hlučnosť a kapacita
 • 7,8/10
  Vybavenie a funkcie

Klady

 • Kompatibilný so samovyprázdňovacou stanicou
 • Veľké pokrytie plochy
 • Dlhá výdrž

Zápory

 • Vyššia hlučnosť
 • Nemá diaľkový ovládač
 • Vyprázdňovaciu stanicu je nutné dokúpiť
390 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Robotický vysávač Xiaomi Mi Mop 2 Ultra patril v čase písania recenzie (júl 2022) k strednej cenovej triede. Jeho základné parametre sú všeobecne na dobrej úrovni, pozaostáva iba v prípade hlučnosti. Pri práci vydáva až 72 dB, väčšina konkurenčných modelov sa držala niekde okolo 65 dB. Vysávač je vhodný na tvrdé podlahy aj koberce a v priestore sa dobre orientuje vďaka navigácii. Pri vysávaní sa pohybuje systematicky, vďaka tomu nebude nechávať neupratané miesta. Zvláda tiež nadviazať na predchádzajúce upratovanie, rovnako ako väčšina modelov na trhu.

Jeho kapacita 0,55 l je viac-menej priemerná, pokrytie plochy a výdrž sú ale výrazne nadštandardné. Priemerné pokrytie plochy bolo cca 160 m2, tento model zvládne až 240 m2. Výdrž batérie bola priemerne cca 130 min, vysávač Xiaomi zvládne aj tri hodiny. Tiež 2 cm maximálna výška prahu bola v čase hodnotenia nad priemerom.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Xiaomi

58 % Xiaomi, 17 % Concept, 8 % iRobot, 8 % Sencor, 8 % Neuvedené
Vhodný na koberce

Áno

92 % Áno, 8 % Iba s krátkym vlasom
Navigácia

Áno

100 % Áno
Pohyb robota

Systematický

100 % Systematický
Pokračovanie v upratovaní

Áno

100 % Áno
Kapacita zásobníka (l)

0,55

1,32
Maximálne pokrytie plochy (m2)

240

256,36
Maximálna výška prahu (cm)

2

83 % 2, 17 % 1,8
Kapacita batérie (mAh)

5 200

75 % 5200, 8 % 1800, 8 % 2600, 8 % 3200
Maximálna doba upratovania (min)

180

165,42
Hlučnosť (dB)

72

65,83

Vybavenie a funkcie

Firma Xiaomi nasleduje trend samovyprázdňovacích vysávačov a aj tento model je kompatibilný s automatickou vyprázdňovacou stanicou. Tú je ale v prípade záujmu potrebné dokúpiť, nie je súčasťou štandardného balenia. Zároveň ide, ako je dnes populárne, o kombinovanú variantu so schopnosťou mopovania. Nechýbajú preto ani mopovacie textílie a nádržka na vodu. Na rozdiel od niektorých konkurenčných modelov má tento vysávač iba jednu bočnú kefu, jedna hlavná kefa je obvyklá. Súčasťou je aj HEPA filter, ako u väčšiny robotických vysávačov na trhu.

Zvyšok výbavy už je tiež pomerne bežný, poteší čistiaci nástroj, naopak chýba diaľkový ovládač, na ovládanie robota slúžia mobilné aplikácie. Nárazník, senzor proti pádu zo schodov či automatické dokovanie a nabíjanie, to sú opäť štandardné prvky výbavy, ktoré nechýbajú ani tomuto modelu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Filter

HEPA

100 % HEPA
Časovač

Áno

100 % Áno
Hlavná kefa

1

92 % 1, 8 % 2
Bočné kefy

1

67 % 1, 33 % 2
Nárazník

Áno

100 % Áno
Diaľkový ovládač

Nie

67 % Nie, 33 % Áno
Oddeľovač oblastí

V aplikácii

67 % V aplikácii, 17 % Virtuálna stena, 17 % Magnetická páska
Senzor proti pádu zo schodov

Áno

100 % Áno
Automatické nabíjanie a dokovanie

Áno

100 % Áno
Wi-fi pripojenie

Áno

100 % Áno
S mopom (2v1)

Áno

92 % Áno, 8 % Nie
Zásobník na vodu

Áno

92 % Áno, 8 % Nie
Nástroj na čistenie

Áno

75 % Áno, 25 % Nie
Výška (cm)

9,9

9,55
Šírka (cm)

35

83 % 35, 8 % 33,9, 8 % 33,5
Dĺžka (cm)

35

83 % 35, 8 % 33,9, 8 % 33,5
Hmotnosť (kg)

4,15

3,58

Klady a zápory

Medzi hlavné pozitíva vysávača Xiaomi patrí najmä veľké pokrytie plochy, dlhá výdrž a kompatibilita so samovyprázdňovacou stanicou. Ako negatívum môžeme spomenúť vyššiu hlučnosť, iba jednu bočnú kefu a tiež chýbajúci diaľkový ovládač, nie každému totiž vyhovuje ovládanie cez mobilnú aplikáciu.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ túžite po samovyprázdňovacom vysávači a nechce sa vám dokupovať stanicu k tomuto modelu, mohol by vám viac vyhovovať vysávač Xiaomi Viomi S9, ktorý má samovyprázdňovaciu stanicu už v balení. Parametrovo sú oba vysávače na podobnej úrovni, avšak model Viomi S9 je tichší a v kombinácii so stanicou sa finančne viac oplatí.

O niečo lacnejším variantom je potom model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Má síce menšie pokrytie a kratšiu výdrž, ušetrí vám ale slušnú čiastku na obstarávacej cene. Rovnako ako vysávač Mi Mop 2 Ultra má aj tento model vyššiu hlučnosť a chýba mu diaľkový ovládač.

Naše hodnotenie a záver

Robotický vysávač Xiaomi Mi Mop 2 Ultra si v našom porovnaní viedol celkovo veľmi dobre. Pokrytie plochy 240 m2, trojhodinová výdrž či 2 cm výška prahu, to všetko sú nadštandardné hodnoty. Nevýhodou môže byť vyššia hlučnosť 72 dB, rovnako ako absencia diaľkového ovládača, vysávač sa ovláda iba cez mobilnú aplikáciu, čo by nemuselo všetkým užívateľom vyhovovať.

Vo výbave inak nechýbajú dôležité bezpečnostné ani ďalšie bežné prvky a je tiež kompatibilný so samovyprázdňovacou stanicou, ktorá ale nie je súčasťou balenia. Ak hľadáte cenovo výhodný variant, kde si nemusíte za samovyprázdňovaciu stanicu priplácať, pozrite sa na recenziu vysávača Xiaomi Viomi S9.

390 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Xiaomi Mi Mop 2 Ultra | Hodnotenie: 84,0 %
Jakub Gulec
Jakub plní v našom tíme úlohu technického odborníka a experta na vysávače. Pretože v našej redakcii vysávače osobne testuje a problematiku výberu má dobre naštudovanú, zvládne vám dobre poradiť s výberom. V článku vám napríklad vysvetlí, aký je rozdiel medzi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigáciou a prečo len na sacom tlaku nezáleží. Pod svojimi krídlami má aj témy tyčových vysávačov či spotrebiteľskú elektroniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Xiaomi Mi Mop 2 Ultra

Xiaomi Mi Mop 2 Ultra

390 € Orientačná cena