Menu

Recenzia a test Xiaomi Mi TV Box S

Výborné Celkové hodnotenie

Obľúbené u užívateľov v kategorii Multimediálne centrá

Klady

  • Kvalitný obraz a zvuk
  • Jednoduchá a rýchla inštalácia
  • Kompaktné rozmery
  • Hlasové vyhľadávanie
  • Funkcia zrkadlenia

Zápory

  • Niekedy nutný tvrdý reštart
  • Slabší Wi-Fi prijímač
  • Diaľkové ovládanie
60 € Orientačná cena

Xiaomi Mi TV Box S aktuálne predstavuje jedno z najlepších riešení, ako urobiť zo starej televízie modernú „inteligentnú“. Toto multimediálne centrum môže značne rozšíriť obsah a navyše podporuje širokú ponuku aplikácií a zaujme aj niektorými zaujímavými vychytávkami.

Základná charakteristika

Dané streamovacie zariadenie je možné využiť na sledovanie Netflixu či počúvanie hudby na Spotify, pretože podporuje väčšinu bežných aplikácií pre Android. Pri Xiaomi Mi TV Box S je kapacita pevného disku 8 GB, čo nie je nijako ohromujúce, no aspoň nebudete za toto zariadenie míňať horibilné sumy peňazí. Toto multimediálne centrum je možné pripojiť aj bez káblov cez Wi-Fi, prijímač však nie je najsilnejší, takže je nutné mať silný vysielač, prípadne využiť pripojenie cez HDMI.

Xiaomi Mi TV Box S umožňuje sledovať obraz v 4K rozlíšení aj pri 60 snímkach za sekundu, čo nie je úplne to najlepšie, ale pre väčšinu zákazníkov je to dostačujúce. Navyše disponuje funkciou zrkadlenia, umožňuje prezeranie obsahu aj na mobile a pod. Zariadenie zaisťuje aj kvalitný zvuk (podporuje Dolby či DTS) a navyše ho môžete ovládať hlasom pomocou Google asistenta, čo je vzhľadom na horší diaľkový ovládač praktické.

Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android

Operačná pamäť (GB)

2

Kapacita pevného disku (GB)

8

Full HD

Áno

Podpora 4K

Áno

Podpora 8K

Ne

Wi-Fi

Áno

HDMI

Áno

Google Assistant

Áno

Amazon Alexa

Nie

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Multimediálne centrum Xiaomi Mi TV Box S bolo na portáli Heureka zvolené produktom roku v rokoch 2020 a 2022. Jednotliví užívatelia oceňujú kvalitný obraz a zvuk, kompaktné rozmery a pekný dizajn, jednoduchú a rýchlu inštaláciu, hlasové vyhľadávanie či priaznivú obstarávaciu cenu. Podľa niektorých ohlasov však zariadenie občas potrebuje tvrdý reštart, navyše má slabší Wi-Fi prijímač (potrebuje teda poriadny vysielač) a pozitívne hodnotené nie je ani diaľkové ovládanie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Xiaomi Mi TV Box S prináša všetky podstatné funkcie multimediálnych centier za priaznivú cenu – ľahko sa inštaluje, ponúka kvalitný obraz aj zvuk, umožňuje hlasové ovládanie a za pozitívum môžeme považovať aj kompaktné rozmery. Navyše podporuje väčšinu bežných aplikácií a má aj funkciu zrkadlenia. Nejde však o bezchybné zariadenie, pretože občas potrebuje tvrdý reštart, disponuje slabším Wi-Fi prijímačom a trochu inak by mohlo byť riešené aj diaľkové ovládanie.

Porovnanie s alternatívami

Multimediálne centrá Xiaomi patria medzi slovenskými užívateľmi k najobľúbenejším. Recenzovanému produktu sa v mnohých ohľadoch podobá Xiaomi TV Stick či pokročilejší Xiaomi TV Stick 4K, ktorým síce chýbajú niektoré parametre a funkcie, ale za to sú (výrazne) lacnejšie. Samozrejme sa ale môžete zamerať aj na ďalšie alternatívy od iných výrobcov. Odporučiť vám môžeme napríklad zariadenie TESLA MediaBox XA400, ktoré je taktiež hodnotené veľmi kladne.

Záverečné zhrnutie

Xiaomi Mi TV Box S je obľúbené multimediálne centrum, ktoré prináša vynikajúce vlastnosti, a to za pomerne priaznivú cenu. Iste, niektoré ďalšie zariadenia majú v určitých ohľadoch lepšie vlastnosti, na druhú stranu bežným užívateľom zaistí tento produkt všetko, čo od neho môžu očakávať, teda najmä kvalitný obraz a zvuk. Nájdu sa aj niektoré horšie vlastnosti (napr. slabší Wi-Fi prijímač), ale nejde o nič zásadné.

60 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Xiaomi Mi TV Box S | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, ktorý sa písaním textov živí viac ako 13 rokov. Počas tohto času sa už venoval naozaj rozmanitým témam. Svoje skúsenosti zúročil aj pri porovnaní najlepších multimediálnych centier na súčasnom trhu. Rozhodol sa príliš nezohľadňovať prítomný hardvér, pretože mu nie každý záujemca o kúpu rozumie, ale skôr sa zameral na konkrétne vlastnosti. Peter sa navyše venuje aj príbuzným témam z oblasti elektroniky, ako sú napríklad set-top boxy DVB-T2.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Xiaomi Mi TV Box S

Xiaomi Mi TV Box S

60 € Orientačná cena