Menu

Recenzia a test Xiaomi TV Stick 4K

Výborné Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Multimediálne centrá

Klady

  • Kvalitný obraz v 4K
  • Možnosť zbalenia na cesty
  • Priaznivá obstarávacia cena
  • Jednoduchá inštalácia
  • Hlasové ovládanie

Zápory

  • Zníženie hlasitosti TV
  • Slabší Wi-Fi prijímač
  • Príliš jednoduchý ovládač
45 € Orientačná cena

Xiaomi TV Stick 4K je multimediálne centrum, ktoré spoločne s predchádzajúcim modelom (bez podpory 4K) patrí u slovenských užívateľov k dlhodobo najobľúbenejším zariadeniam. Nielenže je kvalitné, ale zároveň zaujme aj malými rozmermi, rovnako ako priaznivou obstarávacou cenou.

Základná charakteristika

Dané zariadenie disponuje systémom Android TV 11, čo zaisťuje kompatibilitu s mnohými aplikáciami, takže aj na starších televízoroch umožňuje sledovať Netflix, Amazon Video Prime alebo Youtube. Ako napovedá samotný názov, Xiaomi TV Stick 4K má rozlíšenie 4K, a to s technológiou Dolby Vision, zaručuje teda veľmi kvalitný obraz sledovaných programov. Toto multimediálne centrum disponuje aj štandardným štvorjadrovým procesorom.

Xiaomi TV Stick 4K umožňuje pripojenie cez Wi-Fi, hoci samotný prijímač tohto signálu nie je úplne najsilnejší. Medzi jeho hlavné prednosti ale patria malé rozmery, takže s ním je možné jednoducho manipulovať a zbaliť si ho na cesty. Môžete ho teda pripojiť na akúkoľvek televíziu aj mimo domova a prakticky kdekoľvek sledovať svoje obľúbené filmy, seriály či videá. Zariadenie podporuje aj priestorový zvuk Dolby Atmos, so zvukom ale môžu byť aj určité problémy (viď nižšie).

Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android TV

Operačná pamäť (GB)

2

Kapacita pevného disku (GB)

8

Full HD

Áno

Podpora 4K

Áno

Podpora 8K

Nie

Wi-Fi

Áno

Google Assistant

Áno

Amazon Alexa

Nie

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Multimediálne centrum Xiaomi TV Stick 4K je medzi používateľmi veľmi obľúbené. Pozitívne hodnotená je kvalita obrazu či možnosť hlasového ovládania cez Google asistenta, rovnako ako jednoduchá inštalácia a nastavenie. Samozrejme sú vyzdvihované aj malé rozmery a veľmi priaznivá cena. Pre niekoho je však negatívom až príliš jednoduchý diaľkový ovládač, horší Wi-Fi prijímač, rovnako ako skutočnosť, že sa po zapojení zníži celková hlasitosť televízie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Xiaomi TV Stick 4K je možné jednoducho zbaliť a použiť na akejkoľvek televízii aj na cestách, teda napríklad na dovolenke pri mori. Navyše po jednoduchej inštalácii a nastavení zaisťuje kvalitný obraz, pričom podľa výrobcu je vynikajúci aj zvuk. Niektorí používatelia sa však sťažujú na zníženú hlasitosť, čo ale nemusí byť zásadný problém. Za ďalšie pozitíva je možné považovať hlasové ovládanie či nízku cenu, za zápory zase príliš jednoduché diaľkové ovládanie či slabší príjem Wi-Fi.

Porovnanie s alternatívami

Ako sme už uviedli vyššie, toto multimediálne centrum možno považovať za novší model zariadenia Xiaomi Mi TV Stick, ktoré bolo na portáli Heureka označené za produkt roku 2021. V súčasnosti si ho môžete zaobstarať prakticky za totožnú cenu ako recenzovaný výrobok, avšak nemá podporu 4K a navyše disponuje len 1 GB operačnej pamäte. Za vhodnejšiu alternatívu môžeme považovať napr. Homatics Dongle Q, ktorý má zhruba porovnateľné parametre (vrátane menších rozmerov).

Záverečné zhrnutie

Xiaomi TV Stick 4K je multimediálne centrum, ktoré si jednoducho zbalíte na cesty a následne ho budete môcť používať prakticky na akejkoľvek TV. Aj napriek svojim menším rozmerom a nízkej cene zaisťuje kvalitný obraz a zaujme aj jednoduchou inštaláciou či možnosťou hlasového ovládania. Preto sa dlhodobo jedná o jeden z najobľúbenejších produktov na slovenskom trhu, a to aj napriek niektorým drobným nedostatkom, ako je napr. celkové zníženie hlasitosti televízie.

45 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Xiaomi TV Stick 4K | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, ktorý sa písaním textov živí viac ako 13 rokov. Počas tohto času sa už venoval naozaj rozmanitým témam. Svoje skúsenosti zúročil aj pri porovnaní najlepších multimediálnych centier na súčasnom trhu. Rozhodol sa príliš nezohľadňovať prítomný hardvér, pretože mu nie každý záujemca o kúpu rozumie, ale skôr sa zameral na konkrétne vlastnosti. Peter sa navyše venuje aj príbuzným témam z oblasti elektroniky, ako sú napríklad set-top boxy DVB-T2.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Xiaomi TV Stick 4K

Xiaomi TV Stick 4K

45 € Orientačná cena