Menu

XinZuo Yu – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Univerzálne kuchynské nože

Klady

  • Extrémna ostrosť
  • Ergonomická rukoväť
  • Vysoká odolnosť
  • Trojročná záruka
  • Krásny dizajn

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nepozornosť bolí
80 € Orientačná cena

XinZuo Yu je šéfkuchársky univerzálny nôž, ktorý bol vyrobený v mieste tradičného nožiarstva, teda v čínskom meste Jang-ťiang. Toto kuchynské náčinie má široké uplatnenie, pretože ho možno využiť na krájanie ovocia, zeleniny aj mäsa. Navyše sa s ním pracuje jednoducho a vyzerá skutočne krásne.

Základná charakteristika

Kuchynský nôž XinZuo Yu má čepeľ z vysoko kvalitnej damaškovej ocele, ktorá má všeobecne vynikajúce vlastnosti pri krájaní a bývajú z nej vyrobené tie najkvalitnejšie nože. Typická je tým, že sa skladá z viacerých vrstiev. Práve tento nástroj má pritom jadro tvorené hneď 67 vrstvami. Navyše je vložené do vrstvy nerezovej ocele. Tá zaisťuje ochranu proti korózii, čo predlžuje životnosť tohto výrobku. Záručná doba pri ňom bola napokon predĺžená na tri roky.

XinZuo Yu je vybavený aj drevenou rukoväťou, ktorá vďaka svojim rozmerom veľmi dobre padne do ruky. Navyše ju nie je potrebné nijako zvlášť udržiavať. Vzhľadom na charakter dreva by ste však nemali nechávať nôž dlhodobo vlhký. Tento produkt do kuchyne má každopádne aj pekný motív na čepeli, takže v kombinácii s drevenou rukoväťou vyzerá naozaj perfektne. Navyše ho dostanete v luxusnej krabičke, takže môže ísť aj o dobrý darček.

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Tento kuchynský nôž aktuálne patrí medzi najlepšie hodnotené produkty (november 2023). Oceňované je jeho precízne a vizuálne zaujímavé spracovanie. Okrem toho podľa užívateľov veľmi dobre padne do ruky a je perfektne vyvážený. Pozitívne hodnotená je aj jeho špičkovo ostrá čepeľ, čo však niektorí jedinci s istým zveličením uvádzajú aj ako negatívum. Ak sa totiž daným nožom porežete, skutočne to bolí. Pri práci by ste teda mali byť opatrní.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Kuchynský nôž XinZuo Yu zaujme špičkovým ostrím, rovnako ako ergonomickou rukoväťou. Vďaka tomu sa s ním v kuchyni pracuje skutočne skvele. Na tom sa napokon podieľa aj perfektné vyváženie. Medzi hlavné klady patrí aj trojročná záruka, zvýšená odolnosť, rovnako ako veľmi zaujímavá vizuálna stránka. Extrémnu ostrosť je v prípade nepozornosti možné považovať aj za zápor, ktorým je navyše aj vyššia obstarávacia cena.

Porovnanie s alternatívami

Kuchynské nože od čínskej značky XinZuo patria v poslednom čase k veľmi obľúbeným. Nie všetko, čo pochádza z Číny, teda musí byť nutne nekvalitné. Kladne hodnotený je napr. aj podobný model Yi B27, ktorý má trochu iný tvar, ale inak je takmer identický. Ak by ste hľadali vysoko kvalitnú, vizuálne zaujímavú a cenovo ekvivalentnú alternatívu od iného výrobcu, odporučiť vám môžeme napr. kuchynský nôž F. Dick zo série 1905.

Záverečné zhrnutie

XinZuo Yu je kuchársky nôž, ktorý je možné používať na ovocie, zeleninu aj mäso. Prácu uľahčí veľmi ostrú čepeľou z damaškovej a nerezovej ocele, perfektným vyvážením a ergonomickou rukoväťou z dreva. Navyše sa jedná o veľmi dobre vyzerajúci nástroj, ktorý sa stane ozdobou každej kuchyne. Nejedná sa síce o najlacnejší nôž na trhu, na druhú stranu nie je ani zďaleka najdrahší. Pri jeho používaní je však na mieste opatrnosť, pretože zvýšená ostrosť nemusí byť vždy na prospech.

Parameter Tento produkt
Dĺžka čepele (cm)

21

Materiál čepele

Damašková/nerezová oceľ

Materiál rukoväti

Drevo

Hmotnosť (g)

248

Dĺžka záruky

3 roky

80 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: XinZuo Yu | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa dlhodobo venuje spotrebiteľskej oblasti a online nakupovaniu. Navyše má veľmi rád varenie, takže s kuchynskými nožmi a ich vlastnosťami prichádza pravidelne do kontaktu. Vďaka tomu sa dokáže pri jednotlivých produktoch zamerať na parametre, ktoré sú naozaj dôležité. Dobre totiž vie, že sa kvalitatívne môžu jeden od druhého značne líšiť.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia XinZuo Yu

XinZuo Yu

80 € Orientačná cena