Menu

Recenzia a test XP DEUS II 28 FMF RC WS6

Výborné Celkové hodnotenie

Pre náročných v kategorii Detektory kovov pre pokročilých

Klady

  • Špičkové spracovanie a funkčnosť
  • Široké možnosti nastavenia
  • Vodotesnosť do 20 m
  • Bezdrôtové slúchadlá
  • Päťročná záruka

Zápory

  • Vysoká cena
  • Náročnejšie ovládanie
1 750 € Orientačná cena

Ak sa pozriete na cenu tohto detektora kovu, možno sa vám bude zdať trochu vysoká. Dané zariadenie od spoločnosti XP je však naozaj špičkové a splní snáď všetky požiadavky náročných užívateľov. Samotný detektor dostanete navyše aj s veľmi kvalitnými slúchadlami WS6, ktoré môžu fungovať aj ako samostatná jednotka.

Základná charakteristika

Pri zariadení XP DEUS II je možné prepojiť cievku, hlavnú jednotku, slúchadlá a dohľadávačku, a to bezdrôtovo, pričom spolu komunikujú bez akéhokoľvek oneskorenia. Cievka FMF má pritom priemer 28 cm a je možné zvoliť jednu zo 49 pracovných frekvencií od 4 to 45 kHz. Dokáže teda nájsť veľmi variabilné predmety, a to aj vo väčších hĺbkach. Zariadenie je navyše kompletne vodotesné až do hĺbky 20 m, takže sa jedná o vhodné vybavenie aj pre hľadačov pokladov pod vodou.

XP DEUS II 28 FMF RC WS6 umožňuje využiť 12 továrenských a 12 užívateľských nastavení. Tento detektor kovov samozrejme umožňuje nastavenie citlivosti a zaujme aj schopnosťou diskriminovať železo, čo je praktická funkcia. Súčasťou balenia je navyše aj príslušenstvo na nabíjanie a aktualizáciu detektora. Na všetko vybavenie (okrem batérie) navyše budete mať predĺženú 5-ročnú záruku, takže môžete o produkte uvažovať bez obáv o svoje financie.

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Detektor kovov XP DEUS II aj ďalšie doplnky boli vyrobené vo Francúzsku, čo už môže byť istá záruka kvality. Samotní používatelia vyzdvihujú absenciu káblov, multifrekvenčnosť, možnosť nastavenia vlastných programov, vysoko kvalitné spracovanie a veľmi dobrú funkčnosť. Podľa niektorých názorov môže na druhú stranu chvíľu trvať, než sa s daným zariadením naučíte plne pracovať. To ale rozhodne nie je určené pre začiatočníkov, ale pre skúsených hľadačov pokladov.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Dané zariadenie umožňuje bezdrôtové hľadanie na súši aj vo vode, a to až do hĺbky 20 m. Vďaka spracovaniu cievky navyše umožňuje nachádzať veľmi variabilné predmety, čo mnohé ďalšie detektory nedokážu. Zaujme aj širokými možnosťami nastavenia, a to vrátane vlastných programov, rovnako ako výberom pracovných frekvencií a kvalitnými slúchadlami. Musíte však počítať s vysokou obstarávacou cenou aj s nevhodnosťou pre začiatočníkov.

Porovnanie s alternatívami

Detektor kovov XP DEUS II 28 FMF RC WS6 aktuálne patrí k najlepším zariadeniam na trhu pre pokročilých a náročných užívateľov. Za najbližšiu alternatívu môžeme považovať XP DEUS II 28 FMF RC WSA II, čo je v podstate totožné zariadenie, len je opatrené slúchadlami WSA II. Zaobstarať si je možné aj XP DEUS II 22 FMF RC WS6, čo je rovnaký detektor ako recenzovaný produkt, len má menšiu cievku (22 cm). Zároveň je ale o niečo lacnejší.

Záverečné zhrnutie

XP DEUS II 28 FMF RC WS6 je detektor kovu s kvalitnými slúchadlami, na ktorý získate už pri nákupe predĺženú 5-ročnú záruku. Navyše veľmi dobre funguje, umožňuje hľadať variabilné predmety, je vodotesný a ponúka aj široké možnosti nastavenia. Vzhľadom na to je však vhodný pre užívateľov s dostatočnými skúsenosťami. Začiatočníci by teda o ňom premýšľať nemali, a to aj vzhľadom na vysokú obstarávaciu cenu. V našom zozname nájdu vhodnejšie produkty.

Parameter Tento produkt
Typ

Digitálny

Priemer cievky (cm)

28

Frekvencia (kHz)

4 až 45

Hmotnosť (kg)

1,1

Nastavenie citlivosti

Áno

Nastavenie detekcie kovu

Áno

Nastavenie hlasitosti

Áno

Diskriminácia

Áno

Pinpoint

Áno

1 750 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: XP DEUS II 28 FMF RC WS6 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa sústredí na oblasť e-marketingu, teda na obchod prebiehajúci v elektronickom prostredí. Svoje dlhoročné skúsenosti zohľadnil aj pri výbere aktuálne najlepších detektorov kovov, ktoré slúžia na hľadanie objektov pod zemou. Túto aktivitu si navyše sám niekoľkokrát vyskúšal, a to s rôznymi prístrojmi, takže vám dokáže zrozumiteľne vysvetliť, aký je rozdiel medzi analógovým a digitálnym zariadením, alebo akú úlohu zohráva diskriminácia, frekvencia, ale aj ďalšie dôležité parametre.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia XP DEUS II 28 FMF RC WS6

XP DEUS II 28 FMF RC WS6

1 750 € Orientačná cena