Menu

Zvezda Classic MAXI – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

v kategorii Sporáky na tuhé palivo

Klady

  • Veľká platňa
  • Priestor na drevo
  • Presklené dvierka

Zápory

  • Veľké rozmery
  • Menšia rúra
  • Priemerný výkon
700 € Orientačná cena

Základné charakteristiky

Model Zvezda Classic MAXI patrí rozmerovo k väčším, jeho výkon ale k vyšším medzi sporákmi na tuhé palivo nepatrí. S výkonom sporáka 7 kW vykúrite s prehľadom priestory o veľkosti zhruba 150 m3. Aj keď by sme na jeho rozmery čakali výkon vyšší, do menšej chaty, alebo ako zdroj tepla pre jednu väčšiu miestnosť postačí.

Vyhotovenie

Na šírku meria 102 centimetrov. V prvom rade si preto rozmyslite, či máte pre neho dostatočný priestor. Jeho výška dosahuje 88 centimetrov, čo je zhruba miera klasickej kuchynskej linky. Bude sa vám na ňom pohodlne variť, väčšina ostatných sporákov na tuhé palivo je totiž nižšia, čo môže byť pre niekoho nezvyk.

Na pečenie ponúkne priemerne veľkú rúru s presklenými dvierkami, cez ktoré pohodlne uvidíte dovnútra. Dymovod sa nachádza v pravej časti hore a jeho priemer je 130 centimetrov. Uistite sa, že vám bude také napojenie vyhovovať.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Zvezda patrí na trhu medzi overené značky a teší sa u používateľov značnej obľube. Tí si chvália dobrý pomer ceny a kvality, výrobky totiž patria všeobecne k tým lacnejším. Aj keď to tak možno konkrétne u tohto modelu nevyzerá, cena je stále veľmi priaznivá vzhľadom na to, že sa jedná o sporák väčších rozmerov.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Veľké rozmery sporáka Zvezda Classic Maxi môžu byť jeho výhodou aj nevýhodou zároveň. Na jednu stranu ponúkne veľa priestoru na varenie aj ukladanie dreva, na druhú stranu mu musíte uvoľniť značné miesto a nie každý ho má doma dostatok. Vzhľadom na veľké rozmery má sporák navyše celkom malú rúru. Pri jeho prenášaní nebudete vďační ani za vysokú hmotnosť 92 kilogramov, tá však vypovedá o jeho robustnosti a kvalite oceľového materiálu, z ktorého je sporák vyrobený.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ by vám tento sporák nevyhovoval pre svoje rozmery, odporúčame sa pozrieť na podobný model s názvom Zvezda CLASSIC GF od rovnakého výrobcu. Je o niečo užší, lacnejší a ponúkne porovnateľný maximálny výkon. Už vám ale neposkytne toľko miesta na varenie a úložný priestor na drevo má taktiež výrazne menší.

Záverečné zhrnutie

Pre sporák Zvezda Classic Maxi musíte mať kvôli jeho väčším rozmerom dostatok miesta. Ponúkne slušný maximálny výkon, presklenú rúru aj veľkorysý úložný priestor na drevo. Pokiaľ teda hľadáte veľký sporák na drevo alebo drevené brikety, potom vám ho môžeme odporučiť. V opačnom prípade sa pozrite na nejaký priestorovo úspornejší model, napríklad Prity 2P41.

700 € Orientačná cena
Autor: Kateřina Klodnerová | Dátum: | Produkt: Zvezda Classic MAXI | Hodnotenie: Veľmi dobré
Kateřina Klodnerová
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Zvezda Classic MAXI

Zvezda Classic MAXI

700 € Orientačná cena