Menu

Recenzia a test Black & Decker BDCHD18KB

10. miesto
76,6 % Celkové hodnotenie
 • Dobrá cena
 • Dva akumulátory v cene
 • Príklepové vŕtanie
 • Dlhá doba nabíjania
 • Menšia kapacita akumulátora
 • Malý maximálny priemer upnutia
90 € Orientačná cena
 • 7,4/10
  Hodnotenie batérie a nabíjania
 • 7,8/10
  Hodnotenie vŕtania a hmotnosti
 • 10/10
  Hodnotenie funkcií
 • 76,6 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje

Aku vŕtačka Black & Decker BDCHD18KB je pomerne kvalitný kus náradia za dobrú cenu. Li-Ion akumulátor dodáva napätie 18 V, kapacita je potom 1,5 Ah. Zatiaľ čo pri napätí, ktoré priamo ovplyvňuje točivú silu, ide o nadpriemer, kapacita je naopak mierne pod štandardnou hodnotou testu (september 2020). Čo nepoteší, je pomerne dlhá doba nabíjania, ktorá sa pohybuje okolo 3 až 4 hodín, niektoré modely v našom porovnaní to stihnú za výrazne kratší čas. Pozitívne naopak sú dva akumulátory, ktoré dostanete priamo v cene.

Hmotnosť celej aku vŕtačky, vrátane batérie, je 1,3 kilogramu. Tým sa produkt dostáva pod priemer testu a vám zaručí pohodlné používanie po dlhšiu dobu bez bolesti zápästia.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Black & Decker

50 % Makita, 30 % DeWALT, 10 % Scheppach, 10 % Black & Decker
Typ akumulátora

Li-ion

100 % Li-ion
Napätie akumulátora (V)

18

18,20
Doba nabíjania (min)

240

65,90
Kapacita akumulátora (Ah)

1,5

2,21
Hmotnosť vrátane akumulátora (kg)

1,3

1,72

Hodnotenie vŕtania a funkcií

Točivý moment tohto pomocníka domácich majstrov je 40 Nm, v tomto parametri sa teda približuje štandardu testu, stále sa však jedná o podpriemernú hodnotu. Deklarované maximálne rozmery vŕtania do dreva (25 mm) a do ocele a muriva (10 mm) za priemerom tiež zaostávajú, prvá hodnota celkom výrazne. Do rýchloupínacieho skľučovadla sa zmestia nástroje s priemerom 1 až 10 mm, bežne sa však objavuje priemer 13 mm.

Čo sa týka funkcií, musíme vŕtačku Black & Decker pochváliť. Má totiž plynulé nastavenie otáčok, mód vŕtania s príklepom aj možnosť prepnutia na spätný chod, čo sa hodí pri vyskrutkovávaní. Dobré je aj to, že celú vŕtačku dostanete v praktickom transportnom kufri.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Max. priemer vŕtania do dreva (mm)

25

40,80
Max. priemer vŕtania do ocele (mm)

10

12,90
Maximálny upínací rozsah skľučovadla (mm)

10

12,70
Točivý moment (Nm)

40

55,10
Plynulé nastavenie otáčok

Áno

100 % Áno
Príklep

Áno

50 % Áno, 50 % Nie
Spätný chod

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia, ktorí si tento produkt zaobstarali a reálne vyskúšali, si najviac pochvaľujú dobrý pomer ceny a kvality, vrátane režimu príklepu, a solídne spracovanie. Veľa negatívov nenašli, snáď len práve spomínanú dlhú dobu nabíjania, ktorá je ale umiernená tým, že priamo v balení dostanete jeden náhradný akumulátor navyše.

Naše hodnotenie a záver

Najväčšiu silu aku vŕtačky Black & Decker BDCHD18KB vidíme v kvalitnom prevedení za veľmi priaznivú cenu. Napájanie je zaistené Li-Ion batériou s napätím 18 V, kapacita 1,5 Ah je pod priemerom. Čo ale môže niektorých záujemcov od kúpy odradiť, je dlhá doba nabíjania okolo 3 až 4 hodín. Tento nedostatok je ale trochu napravený tým, že priamo v cene dostane zákazník hneď dva akumulátory. Ohľadom funkcií môžeme len chváliť, pretože vŕtačka zvláda pravý aj ľavý chod, vŕtanie s príklepom aj plynulé nastavenie otáčok. Celková hmotnosť aj s batériou je 1,3 kilogramu, čo je priaznivé. Vyhnete sa tak pri práci bolesti zápästia, ktorá býva pri ťažších nástrojoch celkom častá. Točivý moment je 40 Nm, čo je v danej cenovej kategórii bežná hodnota. Pod ním sa už ale pohybujú maximálne priemery vŕtania do dreva (25 mm) a do muriva či ocele (10 mm). Niekoho môže prekvapiť aj menší rozsah upnutia skľučovadla s maximálnym priemerom nástroja iba 10 mm.

Ak úplne nesledujete cenovú reláciu aku vŕtačiek a ste schopní si priplatiť za nadštandardný výkon, potom vám odporúčame prečítať recenziu na DeWALT DCD777S2T. Táto vŕtačka síce nedisponuje funkciou príklepu, naopak má však výrazne vyšší výkon.

90 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Black & Decker BDCHD18KB | Hodnotenie: 76,6 %
Jakub Gulec je technickým redaktorom našej redakcie. Aku vŕtačkami sa zaoberá cez rok, skúseností nabral aj v praxi, či už na stavbe, v nábytku alebo u zámočníkov. Vďaka kombinácii pracovných skúseností s dobrým naštudovaním problematiky vám bez problémov vysvetlí napríklad rozdiel medzi jednotlivými typmi vrtákov. Okrem aku vŕtačiek si môžete jeho recenzie prečítať aj pri televíziách, monitoroch a inej elektronike.
Technický redaktor

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Black & Decker BDCHD18KB

Black & Decker BDCHD18KB

10. miesto  v porovnaní
90 € Orientačná cena